czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaWIECZÓR BARDZO KAMERALNY NA ZAMKU W INOWŁODZU

WIECZÓR BARDZO KAMERALNY NA ZAMKU W INOWŁODZU

Na dziedzińcu inowłodzkiego Zamku Kazimierza Wielkiego po raz kolejny tego lata będzie się działo artystycznie, tym razem muzycznie i aktorsko.

Zapraszamy na Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu w dniu 25 sierpnia na godzinę 19.30, wstęp wolny.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Marek Leszczyński, współtwórca interdyscyplinarnego Festiwalu Muzyka w Krajobrazie w Inowłodzu przekształconego w Festiwal w Krajobrazie (15 edycji), który tak opowiada o zapowiadanym koncercie:

„Po niekwestionowanym sukcesie sztuki teatralnej „Uśmiać się zdrowo, czyli bigos (potpourri) z Moliera” w reżyserii Remigiusza Cabana, wystawionej w lipcu przez grupę Teatr na Zamku miała nastąpić chwila wytchnienia od wyczerpujących przygotowań i ich finału.  Stało się przeciwnie. Niedosyt obcowania z żywą sztuką sprowokował  pomysł na dostarczenie publiczności  kolejnej rozrywki (zanim Najjaśniejszy Pan przywoła zarazę…) tyle, że w innym wymiarze. Dominować będzie muzyka, choć klamrą spinającą wspomniane wyżej wydarzenie z proponowanym „Wieczorem bardzo kameralnym na Zamku w Inowłodzu”, będzie spektakl jednego aktora.”

Trzypokoleniowy koncert będzie składał się z dwóch części.

W pierwszej usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Macieja Łobosa, świetnie zapowiadającego się pianisty, studenta Akademii Muzycznej w Łodzi

Jako drugi współczesną kompozycję „Monady I” zaprezentuje Piotr Kolecki, współtwórca Festiwalu w Krajobrazie i współzałożyciel kultowej grupy PATHMAN.

Po przerwie drugą część otworzy Piotr Przedbora grający na gitarze klasycznej. Tomaszowianin odnoszący duże sukcesy na polskich oraz europejskich scenach, jako solista i kameralista, należy do grona najwybitniejszych muzyków młodego pokolenia. Usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Fernando Sor, Leo Brouwer oraz Isaac Albeniz.

Wieczór  zamknie utalentowany, najmłodszy uczestnik spotkania, Filip Owczarek (aktor grupy Teatr na Zamku), prezentując monodram zrealizowany na podstawie opowiadania Marka Hłaski pt. „Pętla”, a wyreżyserowany przez Monikę Migałę.

Całość „Wieczoru bardzo kameralnego na Zamku w Inowłodzu” poprowadzi Remigiusz Caban dramaturg, reżyser oraz opiekun artystyczny niekonwencjonalnej grupy Teatr na Zamku.

Mecenasem koncertu jest Gmina Inowłódz, a patronatem wydarzenie objęli:

  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu,
  • Galeria SIMCINÓW Anny i Jarosława Luterackich,
  • Fundacja Czarna Kura,
  • Fundacja PROEM Zako,
  • Farma Huculand,
  • Teatr na Zamku.

Patronat medialny  nad wydarzeniem objął  portal internetowy Nasz Inowłódz Wieści Gminne.

Wszystkich zainteresowanych koncertem prosimy o sprawdzenie, czy koncert nie został odwołany, co może się zdarzyć, w przypadku opadów deszczu (ze względu na wrażliwość instrumentów muzycznych) lub wprowadzanych regulacji związanych z COVID-19.

ZAPRASZAMY

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH