czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIWszystkie cechy dobrych płyt gipsowych

Wszystkie cechy dobrych płyt gipsowych

Gips w wersji pierwotnej jest powszechnym minerałem, nieco miękkim, plastycznym i przezroczystym. Jego popularność wynika między innymi z wielu miejsc występowania w naturze – od USA po Rosję. Wytwarzany jest także na skalę przemysłową, aby stać się bazą prac budowlanych oraz remontowych. Odpowiednio przygotowany sprawia, że ściany działowe z niego powstałe długo będą służyć użytkownikom. Połączenie wysokiej jakości gipsu z wodą, odpowiednio formowane oraz suszone, przybiera ostateczną formę płyt gipsowych, stosowanych chętnie przez współczesnych fachowców.

 

Nowoczesne płyty gipsowe – 6 najważniejszych cech

 

 

  1. Ekologiczność

 

Ze względu na naturalne pochodzenie gips nie zawiera szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Jego odczyn wynosi 7 pH, zatem zbliżony jest do pH ludzkiej skóry, co również świadczy o wartościowości tej substancji. Należy zwracać uwagę, czy kupowany produkt nie jest gipsem syntetycznym, który w przeciwieństwie do naturalnego, może mieć niebezpieczny poziom radioaktywności. Prawdziwy kamień gipsowy nie posiada żadnych szkodliwych związków chemicznych.

 

 

  1. Regulacja mikroklimatu

 

Przyjazny mikroklimat w pomieszczeniach to zdrowe powietrze z wyregulowaną wilgotnością. Porowata struktura gipsu sprawia, że proces regulacji przebiega szybko i skutecznie, jest on także stały, dlatego każdego dnia można się cieszyć lekkością oddychania oraz komfortem przebywania w swoim domu lub mieszkaniu. Wchłaniany z otoczenia nadmiar wilgoci pozwala uniknąć procesów niszczących ściany, natomiast oddawanie tej wilgoci do otoczenia sprawia, że powietrze nie jest suche; obie funkcje pojawiają się samoczynnie.

 

 

  1. Szybkość prac wykończeniowych

 

Odpowiednio przygotowane w procesie technologicznym płyty gipsowe mają identyczny kształt i wymiary, dlatego postawienie ścianki działowej zajmuje niewiele czasu. Dodatkowym atutem są odpowiednie łączenia, na przykład pióro-wpust, co pozwala ominąć mokre prace montażowe. Przejście do kolejnych etapów będzie zatem znacznie szybsze, ponieważ efekt finalny związany z gipsem jest natychmiastowy po postawieniu ściany. Także wszelkie prace malarskie oraz dekoratorskie przebiegają na tych płytach znacznie sprawniej.

 

Więcej o montażu gipsowej ścianki działowej TUTAJ.

 

 

  1. Dobre parametry izolacyjne

 

Pomieszczenia, w których zastosowano wysokiej klasy płyty gipsowe, są ciche i ciepłe ze względu na właściwości użytego materiału. Niski współczynnik przenikalności ciepła sprawia, że temperatura pomieszczeń nie wytraca się zbyt szybko, co pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania. Izolacyjność akustyczna jest natomiast związana z tak zwaną gęstością pozorną gipsu. Im większy stosunek masy suchej do jej objętości, tym bardziej dźwiękochłonna jest gotowa płyta. Odpowiednie rozwiązania produkcyjne pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał gipsu.

 

 

  1. Ochrona przed ogniem

 

Tak istotna cecha wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego ma duże znaczenie dla osób, które również pod tym kątem wybierają materiały wykończeniowe do swojego domu. Przewaga nad innymi budulcami polega na wolniejszym nagrzewaniu się płyt gipsowych w kontakcie z ogniem. Porowata struktura oraz zawartość wody sprawiają, że w bardzo wysokiej temperaturze wytraca się para wodna, co czyni gips materiałem niepalnym. Jego ognioochronność nie zmniejsza walorów estetycznych, dlatego ściany działowe są ładne i trwałe jednocześnie.

 

 

  1. Oszczędności

 

Solidne płyty gipsowe mogą mieć korzystną cenę za sprawą procesów produkcyjnych, które pozwalają tworzyć kolejne partie maszynowo. Po odpowiednio przygotowanym procesie suszenia i starannej jego obserwacji, gotowy produkt jest dostarczany do odbiorców. Zaawansowana technologia pozwala łączyć wysoką jakość płyt z ich walorami estetycznymi oraz trwałością, a przy tym koszty planowanych prac będą znacznie niższe. Dotyczy to również prac wykończeniowych, ponieważ odpowiednio przygotowana płyta jest dobrą bazą pod farbę czy tynki dekoracyjne.

 

 

Z płytami gipsowymi blisko natury

 

Konieczność wyznaczenia dodatkowych pomieszczeń lub plany związane z nową aranżacją wnętrza domu stanowią dobrą okazję do skorzystania z płyt gipsowych. Ich trwałość i wielofunkcyjność oraz walory prozdrowotne sprawiają, że twoje otoczenie zyska nowy wygląd, a przy okazji będzie także zdrowsze i bezpieczniejsze.

 

Więcej o zaletach płyt gipsowych na stronie www.dudagips.com.pl.

 

DUDA GIPS – Producent płyt gipsowych

ul. Południowa 31

97-420 Szczerców

Tel: 660 918 857

E-mail: duda.gips@gmail.com

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH