wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaWydarzenia branżowe w Łodzi. W czym pomagają hostessy?

Wydarzenia branżowe w Łodzi. W czym pomagają hostessy?

Łódź to miasto, w którym wiele się dzieje. Organizowanych jest wiele wydarzeń branżowych, jak targi, sympozja, konferencje. Podczas tego typu eventów często widuje się hostów i hostessy. Czym zajmują się takie osoby? Przede wszystkim pomagają przyciągnąć potencjalnych klientów i kontrahentów do stanowiska firmowego. Sprawdź, w czym jeszcze mogą pomóc hostessy.

Wydarzenia branżowe w Łodzi. Czy hostessy to konieczność?

W Łodzi coraz częściej organizowane są różnego rodzaju wydarzenia branżowe, jak np. targi. Odbywają się one najczęściej w Atlas Arenie i Łódź Expo. Do najpopularniejszych i najbardziej prestiżowym eventów organizowanych w mieście należą m.in. Łódzkie Targi Nieruchomości & Budowa Domu, Targi Mody B2B Fashionweare, Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR, Interbud, Targi Piwowary, Na Styku Kultur, Targi HOME DESIGN, Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD i Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Nie tylko przedstawiciele firm odwiedzają w tym czasie Łódź. Hostessy i Hości również są stałymi bywalcami takich wydarzeń.

Nasi pracownicy od poniedziałku do piątku spędzają minimum osiem godzin na wykonywaniu swoich obowiązków. To normalne, że w weekend chcieliby odpocząć, a właściciele firm nie chcą z kolei, aby na ich stoisku podczas targów stał zmęczony i być może również niezadowolony pracownik. Ich obecność jest czasami nieodzowna ze względu na znajomość branży i produktu, jednak nie muszą oni pełnić funkcji reprezentacyjnych. Tutaj z pomocą przychodzą hostessy, które nie tylko skierują potencjalnych klientów na Twoje stanowisko, ale także przyciągną do niego uwagę i będą odpowiednio reprezentowały firmę przed – być może – przyszłymi kontrahentami.

Rola hostessy podczas targów

Doświadczona hostessa to osoba, która nie tylko będzie pięknie się prezentowała i przyciągała wzrok potencjalnych klientów swoim uśmiechem i wyglądem. Podczas obsługi wydarzeń hostessa może zajmować się kwestiami związanymi z promocję usług i produktów, a także z ich odpowiednią prezentacją. Hostessa może m.in. wręczać na terenie targów ulotki i materiały promocyjne, zachęcając do podejścia do firmowego stanowiska i wskazując do niego drogę. Może także czekać na odwiedzających przy stoisku, gdzie zaprezentuje oferowane produkty i usługi lub będzie asystować podczas takiej prezentacji.

Hostessy są także odpowiednio przygotowane, aby dbać o porządek na firmowym stanowisku podczas targów. Doświadczona osoba świetnie poradzi sobie z zarządzaniem sytuacją na standzie, a jednocześnie przyciągnie gości, porozmawia z nimi, skieruje ich do odpowiedniej osoby lub pokaże produkt. Hostessy to osoby wyróżniające się szeregiem cech, który podczas obsługi stoiska targowego jest niezbędny. To osoby charyzmatyczne i zaangażowane w rozmowę, potrafiące prowadzić konwersacje z potencjalnymi klientami i kontrahentami, cierpliwe, grzeczne, otwarte i uśmiechnięte. Mówiąc krótko – budujące pozytywny wizerunek firmy, dla której pracują.

Warto jednak pamiętać, że nie posiadają one specjalistycznej wiedzy branżowej i produktowej i nie będą w stanie przyswoić jej w kilka dni przed targami. Do głównych zadań hostess należy przyciągnięcie uwagi, budowanie pozytywnego wizerunku firmy i wzrost zainteresowania jej produktami.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH