piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaWypożyczasz samochód? 5 porad dla wynajmujących

Wypożyczasz samochód? 5 porad dla wynajmujących

Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Korzystają z nich nie tylko turyści, ale również osoby prywatne i firmy. Jednak zanim podejmiemy decyzję o wynajmie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Wypożyczasz samochód? Sprawdź 5 porad dla wynajmujących.

Korzystaj ze sprawdzonych wypożyczalni!

Pierwszą i podstawową zasadą jest korzystanie ze sprawdzonych wypożyczalni. Jedną z nich może być carfree.pl. Przed wyborem usługodawcy porównajmy oferty, a następnie sprawdźmy opinie klientów na ich temat. Może się zdarzyć, że dzięki temu unikniemy kłopotów związanych z ukrytymi opłatami czy odzyskaniem ewentualnej kaucji. 

Zwróć uwagę na godzinę zwrotu samochodu!

Warto pamiętać, że opłaty za wynajem samochodu naliczane są za każdy rozpoczęty czas użytkowania. Jeśli wypożyczamy pojazd na dobry, należy zwrócić uwagę na godzinę zwrotu. Odbierając samochód o godzinie 13 w środę i oddając o 14 w piątek, poniesiemy koszty za 3 doby. Kiedy dopilnujemy odpowiedniego terminu zwrotu, możemy zaoszczędzić, płacąc jedynie za 2 dni użytkowania.

Zapoznaj się z limitem kilometrów i ograniczeniami dla wynajmujących

Ważną kwestią są również limity kilometrów. Wiele wypożyczalni nakłada takie ograniczenie na wynajmujących, a co za tym idzie każdy przekroczony kilometr wiąże się z dodatkową opłatą. Przed podjęciem decyzji należy przede wszystkim określić swoje potrzeby. Jednak na rynku znajdziemy oferty wynajmu krótkoterminowego bez limitu kilometrów, tak jak w przypadku carfree.com.pl.

Zwróć uwagę na system tankowania!

Bez wątpienia warto również zwrócić uwagę na system tankowania. Niedostosowanie się do zasad może spowodować dodatkowe opłaty. Jeśli otrzymujemy samochód z pełnym bakiem i wypożyczalnia oczekuje, że zwrócimy go z takim samym stanem paliwa, wówczas narażamy się na koszt związany z tankowaniem na terenie firmy. Nie ukrywajmy, że w takiej sytuacji cena będzie wyższa. Z kolei w systemie odbioru samochodu z pełnym bakiem i oddania z pustym nie otrzymamy zwrotu za niewykorzystane litry paliwa.

Wypożyczasz samochód? Uważaj na dodatkowe opłaty!

Na koniec warto również wspomnieć o ewentualnych dodatkowych kosztach, którymi może być kaucja zabezpieczająca, opłata za odbiór samochodu w innym miejscu czy też ubezpieczenie. Nie każda wypożyczalnia oczekuje od klientów takich opłat. Oznacza to, że jeśli dobrze poszukamy, możemy zaoszczędzić.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS