Wystartował Inowłodzki Klub Bokserski

0
2473
Reklama

18 września 2020 roku w kawiarni „Bona” odbyło się spotkanie założycielskie Inowłodzkiego Klubu Bokserskiego.

Podczas spotkania został wybrany Zarząd, który podzielił między siebie obowiązki. Na jego czele stanął Pan Marcin Sobolewski. Zajęcia prowadzi sześciokrotny medalista Mistrzostw Polski i wielokrotny reprezentant we wszystkich kategoriach wiekowych, który w karierze stoczył ponad dwieście walk amatorskich – trener boksu Zbigniew Turski z Łodzi.

„Po wielu rozmowach i obietnicach wsparcia ze strony mieszkańców, dałem się skusić i postanowiłem zaangażować się w zbudowanie struktur Inowłodzkiego Klubu Bokserskiego. Wkrótce rozpoczynamy treningi i już jestem podekscytowany spotkaniem z następcami Jana Szczepańskiego – Mistrza Olimpijskiego , który właśnie tutaj rozpoczynał bokserską karierę przed wieloma laty” – powiedział Zbyszek Turski.

YouTube player

ZAPISY DO IKB w CAFFE BONA, na treningach lub telefonicznie pod nr 501 204 202. Treningi odbywać się będą na hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Inowłodzu. Pierwsze zajęcia już w najbliższy piątek 2 października.

TRENINGI:

Poniedziałek: 15:30 – 17:00 – młodzież do lat 16
Piątek: 15:30 – 17:30 – młodzież do lat 16
Sobota: 15:00 – 16:30 – młodzież do lat 16
Sobota: 16:30 – 18:00 – dorośli

Mile widziani zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Zbigniew Turski swoją przygodę z boksem rozpoczął we wrześniu 1975 roku w sali treningowej Rudzkiego Klubu Sportowego, szkoląc się u trenerów Stanisława Jaskóły, Mirosława Medyńskiego i Ryszarda Kargiera. Później, jako senior, kontynuował karierę sportową w Widzewie, łódzkiej Gwardii oraz Czarnych Słupsk. Przez osiem lat był członkiem Kadry Narodowej, sześciokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i wielokrotnym reprezentantem we wszystkich kategoriach wiekowych. Stoczył łącznie ponad dwieście walk amatorskich. Zakończył swoją bokserską karierę z powodu kontuzji nogi w 1987 roku, będąc zawodnikiem Czarnych. Wcześniej, we wrocławskiej AWF ukończył kurs instruktora boksu. Po powrocie do Łodzi został szkoleniowcem w swoim macierzystym Klubie – RKS . W 1989 roku rozpoczął studia na warszawskiej AWF, które ukończył z tytułem magistra na kierunkach wychowanie fizyczne i trenerskim, a jednocześnie pracował jako nauczyciel wf w łódzkich szkołach. Przez 8 lat był sędzią bokserskim, a w 2001 roku w Szkole Podstawowej nr 51, gdzie był nauczycielem, stworzył od podstaw Uczniowski Klub Sportowy „BOKS-TUR”, w którym był szkoleniowcem pełniącym jednocześnie funkcję Prezesa Klubu. Funkcję tę piastuje nieprzerwanie przez kolejne kadencje do dnia dzisiejszego. Od kilku już lat Klub ten jest zdecydowanie najlepszym w Okręgu Łódzkim i jednym z najlepszych w Polsce. W dotychczasowej historii zawodnicy i zawodniczki tego Klubu wywalczyli 35 medali Mistrzostw Polski i jeden Mistrzostw Europy.

Reklama