czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaIMPREZYWystawa Eleny Mirzajewej na ćwierćwiecze Galerii Simcinów

Wystawa Eleny Mirzajewej na ćwierćwiecze Galerii Simcinów

Świętowanie 25-lecia istnienia Galerii Simcinów Anny i Jarosława Luterackich trwa w najlepsze. Niebawem, 16 czerwca 2023 r. o godz. 18:00 w Zamku w Inowłodzu nastąpi otwarcie wystawy grafik i rysunków Eleny Mirzajewej pt. „Woman is love”.

Zaproszona do zaprezentowania swoich prac Artystka urodziła się w 1981 roku w Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu. Jest polską repatriantką, od 2011 roku mieszka i pracuje w Wieluniu. Ukończyła Narodowy Instytut Sztuk Pięknych i Wzornictwa w Taszkiencie (specjalność malarstwo sztalugowe). Uczestniczyła w wystawach Akademii Sztuk Pięknych Uzbekistanu. Zajmuje się malarstwem, grafiką, sztuką tatuażu i renowacją zabytków.

Elena Mirzajewa nie stroni od artystycznych eksperymentów, operuje wieloma technikami, przez co każdy może odnaleźć w jej pracach coś dla siebie. Kolorowe mozaiki, etniczne ornamenty, kwiaty w stylu dalekiego wschodu oddają otoczeniu swój niepowtarzalny klimat i energię.

W Zamku Inowłódz Artystka pokaże najnowszy cykl grafik i rysunków z kobietą w roli głównej.

Wernisaż uświetni kameralny koncert gitarowy w wykonaniu Michała Karbowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, lidera zespołu Moon Hoax, który na co dzień współpracuje z Orkiestrą Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Wystawa będzie czynna do 6 lipca 2023 r.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS