czwartek, 30 listopada, 2023
Strona głównaWystawa fotografii Marka Leszczyńskiego

Wystawa fotografii Marka Leszczyńskiego

W najbliższą sobotę 8 sierpnia 2020 roku w Galerii Atelier w Inowłodzu odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Marka Leszczyńskiego pt. „ABAK – rozważania”.

Na wstępie dodam tylko, że galeria Atelier zmienia swoją nazwę na Galeria Simcinów Anna Jarosław Luteraccy.

Kilka słów od Marka Leszczyńskiego.

Po kilku latach fotograficznej abstynencji jako formy artystycznej wypowiedzi sięgnąłem do prowokującego mnie od jakiegoś czasu eksperymentu. Tak powstał cykl fotografii „rozważania” będący efektem użycia przewrotnej techniki, finalnie ukazujący coś odmiennego od tego czego oczekujemy od fotografii.

Od marca do czerwca tego roku czas sprzyjał aby zanurzyć się głębiej w siebie oraz środowisko, w którym spędzam najwięcej czasu czyli las.

„Dobra sytuacja to zła sytuacja a zła sytuacja to dobra sytuacja”. Przez taki pryzmat odbierałem świat przez te trzy miesiące dokumentowania swoich myśli broniąc się jednocześnie przed atakiem nieuleczalnie chorych, w dziedzinie informacji, współczesnych mediów.

Ruch, bezruch, równowaga, chaos, przeciwstawne uczucia na zdjęciach ?! to efekt jeszcze młodzieńczego zapału jak i refleksji człowieka ze sporym już stażem egzystencji.

Pokazać swoje prace czy nie? Ciągłe wątpliwości… Do pokazania ich zachęcili mnie właściciele galerii „SIMCINÓW” w Inowłodzu. Spotkań, rozmów, kontaktów, wymiany myśli nigdy dość.

…światło, ciemność, wzlot, upadek, mnisi, rozpasanie, dzieciństwo, starość, nienawiść, miłość, euforia, empatia, obrzydzenie, tlen, czad, garnek, bieda, bogactwo , kamień, godność, zazdrość, ład, anarchia, buta, oszustwo, patyk, strach, buk, woda, ogień , cisza, zapach, las…a w nim malutki mój byt…

Wystawa odbywać się będzie w godzinach 18:00 – 21:00 w Inowłodzu na Placu Kazimierza Wielkiego 21 A.

Pamiętajmy, ze jest czas pandemii!
Przychodząc na wernisaż zabierzcie koniecznie maseczki!
Pomimo, że wernisaż odbywać się będzie na wolnym powietrzu musimy zachowywać bezpieczny dystans między sobą lub załóżmy maseczki!
To dla naszego bezpieczeństwa!

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS