G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIXIX Regionalny Konkurs Darcia Pierza w Rzeczycy za nami

XIX Regionalny Konkurs Darcia Pierza w Rzeczycy za nami

W sobotę 23 listopada 2019 roku w Rzeczycy odbyła się już po raz 19-sty pierzawka.

W rywalizacji darcia pierza brały udział zespoły KGW z całego powiatu tomaszowskiego oraz dwie gminy sąsiednie Brójce i Poświętne. Jak się szacuje imprezę obejrzało około 600 osób. Gminę Inowłódz reprezentowały panie z KGW Królowa Wola w osobach: Dorota Stępień, Jadwiga Lasecka i Barbara Kuta.

Na samym początku wszystkich gości, samorządowców i parlamentarzystów przywitał Wójt Gminy Rzeczyca – Marek Kaźmierczyk. Chwilę po nim głos zabrał również Starosta Powiatu Tomaszowskiego Paweł Węgrzynowski. Na scenie rozbrzmiał folk pełną gębą. Zagrały zespoły z Gminy Rzeczyca: Śliczny Zespół, Kapela Gmajów, Mali Rzeczycanie, Kapela Bobrowianie oraz KGW Luboczanki.

Sam konkurs darcia pierza trwał około półtorej godziny. W tym roku udarto prawie kilogram pierza. Jury oceniało nie tylko ilość ale też i jakość. I tak pierwsze miejsce zdobyły panie reprezentujące gminę Będków. Pozostałem gminy zdobyły drugie miejsca. Nie chodzi tutaj przecież o wygraną tylko o integrację i kultywowanie dawnych tradycji polskiej wsi.

Tak jak w ubiegłym roku udarte pierze trafi do poduchy, którą otrzyma pierwsze urodzone dziecko w 2020 roku w gminie Rzeczyca.

Na koniec odbyła się zabawa przy muzyce disco polo zespołu Foxx.

Foto/wideo: Robert Karbownik

YouTube player
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH