sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaXLVIII sesja Rady Gminy Inowłódz

XLVIII sesja Rady Gminy Inowłódz

                W dniu 31 marca 2022 r. odbyła się XLVIII sesja Rady Gminy Inowłódz, na której uchwalono min. „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Inowłódz” na rok 2022, który ma na celu ograniczenie zjawiska bezdomności zwierząt domowych na terenie Gminy Inowłódz oraz zapewnienie właściwej opieki bezdomnym zwierzętom domowym i gospodarskim oraz wolno żyjącym kotom.

W czasie dyskusji na ten temat podkreślano, że w Gminie Inowłódz przywiązuje się szczególną uwagę do problemu bezdomności zwierząt. Od lat samorząd gminny dba o zapewnienie współpracy z profesjonalnymi podmiotami. Prowadzona jest też skuteczna akcja adopcji po to, aby ograniczyć przekazywanie zwierząt do schronisk.

Podjęto również nową Uchwałę w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025 dla Gminy Inowłódz w związku ze zmianą ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw. Realizacja zadań związanych z przeciwdziałaniem alkoholizmowi i narkomanii będzie teraz prowadzona w ramach jednego programu uchwalanego na okres nie dłuży niż 4 lata.

            Ponadto na sesji przyjęto sprawozdania za 2021 rok z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu, jednostki mimo pandemii i obostrzeń realizowały swoje zadania statutowe.

Na szczególną uwagę zasługuje działanie Rodzinnego Punktu Konsultacyjnego prowadzonego przez Gminę Inowłódz. W czasie dyżurów w Punkcie w 2021 roku z usług terapeuty uzależnień skorzystało 11 osób, przeprowadzono z nimi 31 indywidualnych konsultacji terapeutycznych, z usług psychologa skorzystało 26 osób i 10 rodzin, część zgłaszających konsultowano kilkakrotnie, z pomocy Przewodniczącej GKRPA – socjoterapeuty, pedagoga szkolnego skorzystało 11 dzieci, 38 osób dorosłych. Z usług terapeutów zatrudnionych w Punkcie skorzystali również potrzebujący wsparcia i pomocy uchodźcy z Ukrainy przebywający w Spale.

YouTube player

Tekst: Renata Dąbrowicz/Foto: Piotr Gawin

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH