czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIXV Gminny Koncert Kolęd

XV Gminny Koncert Kolęd [FOTO i WIDEO]

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

Śpiew kolęd to głęboko zakorzeniona, jakże piękna polska tradycja, o tej właśnie tradycji wciąż pamiętają i ją utrwalają mieszkańcy Gminy Inowłódz, spotykając się każdego roku podczas Gminnego Koncertu Kolęd. 

W dniu 13 stycznia 2017 roku w Domu Ludowym w Królowej Woli odbył się już po raz piętnasty Gminny Koncert Kolęd, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu. Otwarcia imprezy oraz powitania gości dokonali: Dyrektor Gminnego centrum Kultury w Inowłodzu Pani Barbara Maciejczyk oraz Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki.

Na specjalne zaproszenie GCK do Królowej Woli przybył Chór „Cantilena” z Sieradza pod przewodnictwem siostry urszulanki Aliny Kulik, który wspaniale rozpoczął koncert urzekając swym przepięknym śpiewem wszystkich zgromadzonych. W ich wykonaniu usłyszeć można było polskie kolędy takie jak: „Wśród nocnej ciszy”, „Cicha Noc”, a także kolędy hiszpańskie, angielskie oraz ukraińskie.

[vc_video link=”https://youtu.be/00LV_I7dBLU” align=”center”]


Tradycyjnie w kolędowaniu wzięło udział wiele podmiotów artystycznych z terenu gminy. W kategorii dzieci i młodzieży jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Królowej Woli w utworach: „Do stajenki” i , „Ukazał nam się anioł”. Następnie wystąpił Jakub Chudy z Królowej Woli w kolędzie „Pastuszek bosy”. W dalszej kolejności uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu zaśpiewali „Skrzypi wóz” oraz „Chojka”, a młodzież z Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu kolędę „Gdy śliczna Panna” oraz piosenkę „Merry Christmas”. Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie przygotowała dwie pastorałki: „Wigilijną Pastorałkę” i „Pastorałkę od serca do ucha”. W tym  roku Hufiec ZHP Inowłódz reprezentowała Drużyna Harcerska „Sulima” z piosenką świąteczną „Kto wie”. Następnie zaprezentował się Gminny Dziecięcy Zespół Ludowy „Cekinki” z „Kolędą powracających do rodzinnego domu” oraz piosenką „Merry Christmas”. Występy artystyczne uczestników dorosłych rozpoczął Zespół Ludowy „Królowianie” z kolędami: „O gwiazdo Betlejemska” oraz „Boże, mój Boże”. W dalszej kolejności Zespół Ludowy „Brzustowianie” zaśpiewał utwory: „Czekam już rok”, „Dziś z radością wszyscy śpiewajmy”. W gościnnym koncercie wystąpił Chóru Parafialny z Rzeczycy, który zaśpiewał piękne polskie kolędy. Na zakończenie Koncertu zaprezentował się Chór Gminy Inowłódz, w którego wykonaniu usłyszeliśmy „Gdy śliczna Pana” oraz „Trzej Królowie”. Tego dnia nie zabrakło  również miłych akcentów. Z okazji piętnastego jubileuszowego Koncertu Kolęd, Pani Anna Kobalczyk wraz z Zespołem Ludowym „Królowianie” serdecznie podziękowała za tą wspaniałą inicjatywę i podtrzymywanie jakże wyjątkowej gminnej tradycji, pomysłodawczyni tego cyklicznego wydarzenia Pani Barbarze Maciejczyk Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu.

 

[vc_gallery interval=”3″ images=”7483,7484,7485,7486,7487,7488,7489,7490,7491,7492,7493,7494,7495,7496,7497,7498,7499″ img_size=”large”]

Zbiorowe śpiewanie kolęd jest czymś, co ludzi bardzo zbliża, daje im radość ze wspólnego spotkania oraz dostarcza wielu przyjemnych emocji. Taki właśnie był XV Gminny Koncert Kolęd, podczas którego zawsze panuje wyjątkową, magiczną atmosfera.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Gminnego XV Koncertu Kolęd za wspaniałe występy artystyczne.

Relacja: A. Ciołak

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS