sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIZbliża się World Tour w tenisie stołowym w Spale

Zbliża się World Tour w tenisie stołowym w Spale

W dniach 6-10 listopada na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale rozegrany zostanie jeden z największych tegorocznych World Tourów.

Do turnieju zgłosiło się w sumie 350 zawodników (218 mężczyzn i 122 kobiety) z 43 państw.

Na placu boju zobaczymy takich zawodników jak 2-krotny mistrz świata i mistrz olimpijski Zhang Yike, jego rodak Xu Xin czy aktualny mistrz Europy Dimitrij Owczarow. Nie zabraknie też i innych gwiazd jak Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan czy Koreańczyk Oh Sang Eun. Z racji puli organizatora w turnieju głównym (zmagania rozpoczną się w piątek) zagrają Daniel Górak i Wang Zeng Yi.

Wśród kobiet faworytką do zwycięstwa będzie Chinka Cheng Meng, ale z pewnością pazur pokażą Rumunki Elizabeta Samara i Daniela Dodean, którym na Pro Tourach w Polsce zawsze gra się wyśmienicie.

Polscy kibice będą z pewnością śledzić zmagania Natalii Partyki i Katarzyny Grzybowskiej, czyli dwójki najwyżej rozstawionych Polek.

World Tour rozpocznie się w środę od kwalifikacji, które potrwają dwa dni. Od piątku ruszy turniej główny. Zmagania najlepszych pingpongistów będzie można też śledzić na antenie TVP Sport (10 godzin bezpośrednich relacji).

Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy do hali COS w Spale oraz przed telewizory.

źródło – http://www.pzts.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH