W sobotę, 2 września w Sali Domu Ludowego w Królowej Woli świętowaliśmy Złote Gody par małżeńskich zamieszkałych na terenie Gminy Inowłódz. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji Jubilatów w kościele pw. św. Michała Archanioła w Inowłodzu sprawowaną przez Ks. dr Artura Szczepanika.
Świecką część uroczystości uświetnił występ Zespołu „Królowianie”. Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Inowłódz Panem Robertem Pawłowskim udekorowali Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi w tym roku byli:
- Maria i Wacław Chachułowie,
- Wanda i Wojciech Kowalscy,
- Barbara i Bogusław Monikowie,
- Czesława i Stanisław Stępowscy,
- Stanisława i Jerzy Welfle,
- Krystyna i Bogdan Zakrzewscy.
Tradycyjnie uczestnicy ceremonii wznieśli toast i odśpiewali „Sto lat”. Przedstawiciele władz gminy gratulując tak długiego pożycia małżeńskiego i życząc dalszych lat w zdrowiu
i szczęściu obdarowali Jubilatów kwiatami, okolicznościowymi dyplomami i drobnym upominkiem.
Dziękuję Pani Joannie Kowalewskiej za możliwość wykorzystania jednego z jej wierszy.































Lidia Jackow
Zastępca Kierownika USC