sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaKultura dostępna na listopad

Kultura dostępna na listopad

W przypadku tytułów prezentowanych widzom w ramach projektu Kultura Dostępna sprawa jest niezwykle prosta – wystarczy zarezerwować sobie w kalendarzu czwartek z myślą o najlepszych polskich produkcjach i wizycie w kinie Helios. Wszystkie obrazy bez wątpienia warte są wielkiego ekranu! Zatem czas otworzyć kalendarz i obok dat zapisać ważne hasła – tytuły poszczególnych propozycji.

11 listopada, widzowie zobaczą refleksyjny dramat „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wojenna rzeczywistość stanowi dla niego walkę o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak wybaczać w wojennej codzienności? Oto pytanie głównego bohatera, zwracającego się do Źródła swego powołania.

YouTube player

18 listopada w ramach projektu zaprezentowana zostanie komedia „Teściowie”. Motyw nietypowego wesela, nieuniknionych konfrontacji, zderzenie dwóch światów, a w centrum zdarzeń Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna oraz Adam Woronowicz – mariaż idealny i rewelacyjne preludium do uronienia niejednej łzy… ze śmiechu! 25 listopada, na ekranach Heliosa zagości natomiast wciągający dramat „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Czy zakochany w prędkości i motocyklach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

YouTube player

Najbliższe seanse 18. edycji projektu Kultura Dostępna:

11 listopada           „Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie”

18 listopada           „Teściowie”

25 listopada           „Żużel”

02 grudnia             „Zupa nic”

09 grudnia             „Córka trenera”

16 grudnia             „Żeby nie było śladów”

23 grudnia             „Republika dzieci”

30 grudnia             „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH