poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIAkcja sprzątania naszej gminy nadal trwa

Akcja sprzątania naszej gminy nadal trwa

W piątek i sobotę 24 i 25 kwietnia 2015 r. harcerze i uczniowie Gimnazjum w Inowłodzu wraz z nauczycielami, oraz pracownikami Urzędu Gminy wyruszyli na akcję porządkowania brzegów rzeki Pilicy. Wielkim wsparciem służyli kajakarze, którzy zajęli się transportem worków ze śmieciami.

Uczestnicy akcji „wyposażeni” w rękawice i worki posprzątali brzegi rzeki Pilicy.

IMG_1251

Trasa porządkowania przebiegała w piątek: od mostu w Spale do OSIR – u w Inowłodzu, natomiast w sobotę z Inowłodza do Żądłowic. W sumie zebrano 80 worków śmieci.

  DSC_0031
Mamy nadzieję, że takie działania wpoją młodemu pokoleniu potrzebę dbania o swoją przestrzeń, rozwiną zwyczaje proekologiczne oraz przyczynią się do zachowania prawidłowej postawy całego społeczeństwaTroska o piękno przyrody i czystość środowiska to zwyczaj, który powinniśmy jak najwcześniej wykształcać wśród młodego pokolenia. Naszym wspólnym zamierzeniem winno być nakierowanie uwagi wszystkich na ochronę środowiska przyrodniczego poprzez zmniejszenie wytwarzania odpadów, oraz selektywną  ich zbiórkę. Kierując się takimi założeniami co roku będziemy przystępować do akcji sprzątania terenu Gminy Inowłódz, licząc na zaangażowanie nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i pozostałych mieszkańców naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom.

 Referat Gospodarki Komunalnej

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH