G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaBal Night to Shine Poland w Zakościelu

Bal Night to Shine Poland w Zakościelu [FOTO/WIDEO]

Night to Shine pierwszy raz w Polsce! 2 marca w naszej gminie, w Chrześcijańskim Centrum Proem w Zakościelu odbyła się niezwykła impreza – bal Night to Shine dla osób z niepełnosprawnością, zorganizowany przez Proem we współpracy z fundacją znanego amerykańskiego futbolisty Tima Tebow.

Gośćmi Honorowymi tego wydarzenia byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej działającej przy Fundacji Razem z Tomaszowa Mazowieckiego, podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy „Centrum“ w Bielsku Białej oraz goście indywidualni z Łodzi, Płocka, Końskiego, Spały, Zakościela i Inowłodza. W balu uczestniczyło 80 honorowych gości. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji i zadbali, by każdy z przybyłych na tę uroczystość, czuł się tego wieczoru jak prawdziwa gwiazda. W tygodniu poprzedzającym bal, panie i panowie mogli sobie wybrać, specjalnie na tę okazję przygotowane wieczorowe kreacje i stroje. W dniu imprezy w godzinach porannych otwarto dla nich salon piękności gdzie mogli skorzystać z usług fryzjerskich i kosmetycznych, a potem odbyć sesję zdjęciową w jednej z 4. foto stacji.

Głównym punktem programu Night to Shine był uroczysty bankiet i bal gwiazd, a jego najbardziej spektakularną częścią – wejście po czerwonym dywanie na salę balową, wspólna zabawa i koronacja królowych i królów balu. Każdemu z gości w zabawie towarzyszył wolontariusz, który dbał o samopoczucie, komfort i bezpieczeństwo swego podopiecznego oraz troszczył się o to, by nie ominęła go żadna z przygotowanych atrakcji. A było ich wiele, między innymi karaoke, piłkarzyki, wesołe gry i zabawy ruchowe, plastyczne i cieszące się wielkim zainteresowaniem przejażdżki limuzyną. W tym samym czasie rodzice i opiekunowie mogli spotkać się ze sobą, porozmawiać i odpocząć w kawiarni ze strefą relaksu, muzyką i poczęstunkiem. Gospodarze uroczystości postarali się o to, by ten wieczór był dla wszystkich zaproszonych wyjątkowy i niezapomniany. Z relacji gości wiemy, że właśnie taki był. Uczestnicy Night to Shine, ich rodziny a także wolontariusze twierdzą, że dla każdego to było wielkie wyróżnienie i ważne życiowe doświadczenie, dzięki któremu czuli się dowartościowani i potrzebni. Zdaniem rodziców takie wydarzenia są bardzo potrzebne, bo sprawiają, że ich dzieci, mimo wielu trudności wynikających z ograniczeń zdrowotnych, nie czują się osamotnione, a widząc troskę i akceptację ze stronnych innych ludzi, nabierają sił i chęci do życia.

Profesjonalna organizacja imprezy, piękna oprawa medialna, muzyka, taniec, kwiaty, upominki a przede wszystkim atmosfera miłości i radości na długo zostaną w ich pamięci. W organizacji balu uczestniczyło ponad 200 wolontariuszy, którzy pracowali jako towarzysze zabawy gości, kelnerzy, dekoratorzy, fotografowie, fryzjerzy, pracowali w recepcji, w szatni, w garderobie, na parkingu, jako ratownicy medyczni i pracownicy ochrony. Współorganizatorzy: SChTomy, Proem Zako, Proem Edu, Proem Help Koordynatorką Night to Shine była Edyta Wawrzyniak Organizatorzy dziękują darczyńcom i wolontariuszom za pomoc i współpracę w organizacji balu.

YouTube player

Galeria zdjęć by Sebastian Wójcik

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH