czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCICo to jest transport HDS? Łódź i okolice

Co to jest transport HDS? Łódź i okolice

Podczas wielu rozmów nie raz pewnie usłyszałeś hasło transport HDS. Jeśli pracujesz w firmie transportowej lub branży budowniczej najprawdopodobniej wiesz co oznacza ten skrót. Jeśli jednak nie masz z nimi nic wspólnego i zastanawiasz się co to jest transport HDS razem z firmą Cukierski Auto-Hol z Łodzi postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Transport HDS Łódź i okolice – co oznacza ten skrót?

Bardzo możliwe, że kilka razy w swoim życiu słyszeliście o transporcie HDS. Co tak naprawdę oznacza ten skrót? Otóż HDS to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, a transport HDS to nic innego jak użycie do zorganizowania transportu samochodu ciężarowego właśnie z HDS. Jest to samochód ciężarowy ze specjalnym żurawiem zwanym również przeładunkowym. To samobieżne urządzenie możemy wykorzystać do załadunku, rozładunku oraz transportu. Robocza część samochodu z HDS to obrotowe ramię, dzięki któremu możemy przenosić elementy o różnej wadze. Napędzany jest za pomocą pompy hydraulicznej ta zaś zasilana jest za pomocą silnika spalinowego ciężarówki. Jeśli potrzebujesz transportu HDS w Łodzi lub okolicy firma Cukierski Auto-Hol jest zawsze do usług.

Co to jest transport HDS? Łódź i okolice

Jak już wspomnieliśmy transport HDS to załadunek, rozładunek i transport elementów o różnej wadze i różnym rozmiarze za pomocą samochodu ciężarowego z dźwigiem HDS. Jest to rodzaj transportu, który pozwala na łatwe poruszanie się po drogach i nie tylko. Samochody z dźwigiem HDS bardzo dobrze odnajdują się np. na placu budowy, ponieważ z łatwością przenoszą różne ładunki. Z jego pomocą możemy przenosić takie elementy jak palety, metalowe części konstrukcji, maszyny budowlane, prefabrykaty, kontenery, przemysłowe urządzenia elektryczne, maszyny produkcyjne, wózki widłowe, konstrukcje domów oraz różnego rodzaju surowce. Swoje zastosowanie HDS znalazł również w firmach reklamowych do montażu wielkoformatowej reklamy zewnętrznej. Transport HDS stanowi więc kompleksową usługę.

Transport HDS to także transport materiałów budowlanych

Transport HDS to także transport materiałów budowlanych

Jakie są rodzaje dźwigów do transportu HDS w Łodzi?

Na samym początku najpopularniejszy był klasyczny STAR z zamontowanym HDS. Na przestrzeli lat ta gałąź transportowa się rozrastała i obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań. Ich podział występuje ze względu na rodzaj podwozia, udźwig, zasięg pracy oraz użyty osprzęt do dźwigania. Natomiast do najpopularniejszych rodzajów dźwigów do transportu HDS w Łodzi zaliczają się:

 • dźwigi do użytku ogólnego,
 • dźwigi do wycinki lasu,
 • dźwigi do transportu HDS,
 • dźwigi montowane na tylnej części.

Samochody ciężarowe z dźwigiem HDS wykorzystywane są w wielu branżach oraz sektorach gospodarki. Najczęściej używany jest przez firmy transportowe, samorządy, straż pożarną, pomoc drogową oraz w przemyśle i budownictwie.

Praca dźwigiem i transport HDS w Łodzi

Do obsługi samochodu z HDS potrzebujemy odpowiednich uprawnień. Praca ta wiąże się z wielką odpowiedzialnością oraz zachowaniem bezpieczeństwa i ostrożności. Co do zasad pracy samego dźwigu, samochód powinien być ustawiony na stabilnym i twardym podłożu. Nóżki, które posiada powinny być rozciągnięte i ustawione tak, aby zachować jak największe bezpieczeństwo. Przygotowując się do pracy pamiętajmy by dźwig pracował w bezpiecznej odległości od linii wysokiego napięcia oraz zawsze miał włączone światła ostrzegawcze i zaciągnięty hamulec ręczny, a pod koła połóżmy kliny. Przed rozpoczęciem pracy za każdym razem sprawdź, czy wszystko jest sprawne i czy samochód posiada wszystkie systemy zabezpieczeń.

Samochód ciężarowy z dźwigiem HDS ma wiele zalet

Samochód ciężarowy z dźwigiem HDS ma wiele zalet

Zalety transportu HDS

Jak potwierdza firma Cukierski Auto-Hol transport HDS na terenie Łodzi i okolic niesie ze sobą wiele korzyści zwłaszcza po stronie klienta. Przede wszystkim w indywidualny sposób możemy dopasować środek transportu do potrzeb klienta. Wszystkie zlecenia związane z transportem HDS w Łodzi możemy wykonać od początku do końca uwzględniając zaplanowanie transport, załadunek oraz rozładunek w wyznaczonym miejscu. Transport HDS ma naprawdę wiele zalet na przykład:

 • jest ekonomiczny,
 • można szybko zrealizować usługę,
 • jest komfortowym rozwiązaniem,
 • przyczynia się do wzrostu efektywności pracowników,
 • nie posiada praktycznie żadnych ograniczeń,
 • jest wszechstronny,
 • posiada bardzo duży udźwig,
 • można zastosować wiele różnych uchwytów i akcesoriów.

Wszystko o uprawnieniach na transport HDS w Łodzi

Jak wspomnieliśmy, aby zostać kierowcą lub operatorem dźwigu HDS, musimy posiadać odpowiednie uprawnienia oraz spełniać określone warunki. Wspomniane uprawnienia możemy zdobyć kończąc kurs na HDS, który trwa około 40 godzin dydaktycznych i kosztuje około 700-800 zł. Jeśli chcemy się na niego zapisać musimy spełnić określone warunki, a mianowicie mieć ukończone 18 lat, posiadać prawo jazdy kat. B lub C oraz posiadać odpowiednie zaświadczenie od lekarza uprawnionego do wykonywania badań profilaktycznych. Na kurs na HDS i transport HDS w Łodzi możecie zapisać się w Ogólnopolskim Centrum Kursów Specjalistycznych.

Podczas pracy HDS zachowaj szczególną ostrożność

Podczas pracy HDS zachowaj szczególną ostrożność

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się pomocny i dzięki niemu poszerzyliście swoją wiedzę na temat transportu HDS w Łodzi. Jeśli chcecie w przyszłości wykonywać prace związane z Hydraulicznym Dźwigiem Samochodowym serdecznie zachęcamy do zapisania się na odpowiedni kurs i zdobycia uprawnień i umiejętności wymaganych na tym stanowisku pracy. Jeśli stoicie po stronie klienta szukającego idealnego rozwiązania, to transport HDS powinien spełnić wszelkie oczekiwania.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Cukierski Auto-Hol.

Jakub Cukierski „Auto-Hol”

Ul. Mieczysławy Ćwiklińskiej 8/103

92-508 Łódź

woj. łódzkie

Tel. 883-566-784

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS