piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaGmina Paradyż zwycięża Bitwę o wozy 2

Gmina Paradyż zwycięża Bitwę o wozy 2

To jednak gmina Paradyż uzyskała największą frekwencję w drugiej turze Wyborów Prezydenckich w dawnym województwie piotrkowskim.

Pod koniec lipca Wójt Gminy Inowłódz oficjalnie odebrał promesę na zakup nowego średniego wozu strażackiego. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Kilka dni temu strażacy z OSP Paradyż, którzy udowodnili błąd w obliczeniach liczby głosujących dostali decyzję komendanta głównego o przyznaniu promesy.

Gmina Paradyż uzyskała największą frekwencję w drugiej turze wyborów w byłym województwie piotrkowskim, a nie jak początkowo informowano, gmina Inowłódz. 

– Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji gmina Paradyż uzyskała prawo do ubiegania się o dotację na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego – poinformował komendant główny straży pożarnej.

W zakończonej drugiej turze Wyborów Prezydenckich w gminie Inowłódz frekwencja była na poziomie 78,75%. W konkursie „Bitwa o wozy 2” do frekwencji wyborczej nie mogły być wliczane głosy na oświadczenie. W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Spale nie doliczono do liczby wyborców osób głosujących na podstawie zaświadczenia. Było 581, a powinno być 690 osób. Frekwencja rzeczywista wyniosła 75,56%. Wcześniej nieprawidłowa wartość to 77,06%.

Strażacy z Paradyża doliczyli się, że w gminie Inowłódz w dwóch komisjach obwodowych błędnie wypełniono protokoły wyborcze, w których nie zgadzała się liczba głosujących. Przez miesiąc domagali się od Państwowej Komisji Wyborczej i wojewody łódzkiego sprostowania tych błędów.

Strażacy dziękują za nagłośnienie sprawy księżom ks. prał. Adamowi Myszkowskiemu i ks. Wacławowi Sztanderze, wójtowi Rudalskiemu, posłowi Telusowi, staroście Baranowskiemu oraz Komendantowi Powiatowemu PSP w Opocznie Andrzejowi Śpiewakowi. 

Dobra wiadomość jest taka, że gmina Inowłódz zachowa otrzymaną promesę na zakup wozu. Tym sposobem w dawnym województwie piotrkowskim będą dwie gminy, które otrzymają wozy strażackie za wysoką frekwencję w wyborach.

Promesę należy wykorzystać do końca roku, ale jest inny problem. Producent samochodów nie ma ich tyle na stanie i przez pandemie produkcja nowych aut idzie bardzo wolno. Czy uda się zakupić te samochody dla OSP Inowłódz i OSP Paradyż? Pożyjemy, zobaczymy.

Zatem środki finansowe do 800 tys. zł na zakup nowego wozu strażackiego otrzyma także gmina Paradyż.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS