Gmina Paradyż zwycięża Bitwę o wozy 2

0
3876
Reklama

To jednak gmina Paradyż uzyskała największą frekwencję w drugiej turze Wyborów Prezydenckich w dawnym województwie piotrkowskim.

Pod koniec lipca Wójt Gminy Inowłódz oficjalnie odebrał promesę na zakup nowego średniego wozu strażackiego. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Kilka dni temu strażacy z OSP Paradyż, którzy udowodnili błąd w obliczeniach liczby głosujących dostali decyzję komendanta głównego o przyznaniu promesy.

Gmina Paradyż uzyskała największą frekwencję w drugiej turze wyborów w byłym województwie piotrkowskim, a nie jak początkowo informowano, gmina Inowłódz. 

– Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji gmina Paradyż uzyskała prawo do ubiegania się o dotację na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego – poinformował komendant główny straży pożarnej.

W zakończonej drugiej turze Wyborów Prezydenckich w gminie Inowłódz frekwencja była na poziomie 78,75%. W konkursie „Bitwa o wozy 2” do frekwencji wyborczej nie mogły być wliczane głosy na oświadczenie. W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Spale nie doliczono do liczby wyborców osób głosujących na podstawie zaświadczenia. Było 581, a powinno być 690 osób. Frekwencja rzeczywista wyniosła 75,56%. Wcześniej nieprawidłowa wartość to 77,06%.

Strażacy z Paradyża doliczyli się, że w gminie Inowłódz w dwóch komisjach obwodowych błędnie wypełniono protokoły wyborcze, w których nie zgadzała się liczba głosujących. Przez miesiąc domagali się od Państwowej Komisji Wyborczej i wojewody łódzkiego sprostowania tych błędów.

Strażacy dziękują za nagłośnienie sprawy księżom ks. prał. Adamowi Myszkowskiemu i ks. Wacławowi Sztanderze, wójtowi Rudalskiemu, posłowi Telusowi, staroście Baranowskiemu oraz Komendantowi Powiatowemu PSP w Opocznie Andrzejowi Śpiewakowi. 

Dobra wiadomość jest taka, że gmina Inowłódz zachowa otrzymaną promesę na zakup wozu. Tym sposobem w dawnym województwie piotrkowskim będą dwie gminy, które otrzymają wozy strażackie za wysoką frekwencję w wyborach.

Promesę należy wykorzystać do końca roku, ale jest inny problem. Producent samochodów nie ma ich tyle na stanie i przez pandemie produkcja nowych aut idzie bardzo wolno. Czy uda się zakupić te samochody dla OSP Inowłódz i OSP Paradyż? Pożyjemy, zobaczymy.

Zatem środki finansowe do 800 tys. zł na zakup nowego wozu strażackiego otrzyma także gmina Paradyż.

Reklama