Gminny Dzień Kobiet po góralsku [FOTO/WIDEO]

0
1245
Reklama

Co roku obchody Gminnego Dnia Kobiet przebiegają w coraz gorętszej atmosferze. W Gminie Inowłódz już od kilku lat grono mężczyzn przygotowuje Gminny Dzień Kobiet. Program artystyczny okazał się niebywałą niespodzianką dla mieszanek gminy Inowłódz.

Tegoroczna impreza obfitowała w śmieszne skecze, zabawne scenki, ciekawe anegdoty oraz mnóstwo pięknych utworów muzycznych, a to wszystko wyłącznie w wykonaniu Panów! 8 marca 2019 r. licznie zgromadzone w Sali Gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu Panie przywitali: Pan Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz oraz Robert Pawłowski Przewodniczący Rady Gminy Inowłódz. Część artystyczną rozpoczął występ męskiej części Chóru Gminy Inowłódz pod przewodnictwem Pana Zbigniewa Kosylaka.

Następnie na scenie swój talent kabaretowy w skeczu pt. „Policjanci i Górale” prezentowali m.in. Konewka Kazimierz, Piotr Gawin, Kazimierz Grygiel oraz Marek Iskierka. W występy na scenie wplecione zostały żarty i dowcipne anegdoty przez konferansjera Radnego Gminy Pana Piotra Krotosza.

Po występie Przewodniczącego Rady Gminy Pana Roberta Pawłowskiego zaprezentowano skecz pt. „Historia powstania kobiety” w wykonaniu Roberta Pawłowskiego i Arkadiusza Łona, którzy wcielili się w role Pyzdry i Kwicoła.

Z kolei w utworach muzycznych o kobietach dla kobiet m.in. „Będziesz Moją Panią” i „Kochać” wystąpili, Wójt Pan Bogdan Kącki oraz Radny Gminy Roman Rodakowski.

Następnie na scenie pojawiła się grupa Mozatra, panowie w składzie: Bogdan Kącki, Robert Pawłowski, Piotr Gawęda, Roman Rodakowski zaśpiewali góralskie pieśni.

Niespodzianką dla wszystkich Pań była loteria, w której do wygrania były zestawy kosmetyków firmy Eyfel Perfume. W ostatniej scence wystąpili Sekretarz Gminy Jan Żerek i Sołtys Wsi Dąbrowa Tomasz Janas.

Rusano cy nie?
Rycz mała rycz

Na zakończenie wszyscy Panowie wspólnie zaśpiewali piosenkę pt. „Plastikowa Biedronka”, po czym wręczyli wszystkim zgromadzonym kobietom piękne kwiaty. Było nastrojowo, zabawnie i radośnie. Trzeba przyznać, że Panowie z Gminy Inowłódz zapewnili kobietom wspaniały wieczór i rozrywkę na wysokim poziomie w sympatycznej atmosferze.

Foto/wideo: Robert Karbownik
Tekst:E.Karwat

Reklama