piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaINOWŁODZKA SOBÓTKA 2021

INOWŁODZKA SOBÓTKA 2021

Gmina Inowłódz oraz Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu serdecznie zapraszają na INOWŁODZKĄ SOBÓTKĘ, która odbędzie się 26 czerwca 2021 roku.

Zaczynamy o godzinie 17:30 na placu przy Zamku warsztatami wicia wianków, tutaj również posłuchamy śpiewu „Cekinek” i rozstrzygniemy konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy.

YouTube player

Następnie razem w przemarszu z pochodniami udamy się na przystań nad Pilicę. Pamiętajcie każdy uczestnik otrzyma los z numerkiem do Loterii z nagrodami.
Wydarzeniu towarzyszył będzie Sobótkowy spływ kajakowy organizowany przez KS Amber.

Nad Pilicą posłuchamy dorosłych artystów ludowych „Brzustowian” i „Królowian” oraz puścimy wianki na rzekę.
Odbędzie się również losowanie wspomnianych losów z numerkami.
Tradycyjnie rozpalone zostaną ogniska.

YouTube player

Na scenie zaprezentuje się zespół BUBLICZKI czyli folk w nowoczesnym wydaniu.

Na zakończenie zobaczymy pokaz fireshow.

BUBLICZKI czyli septet dęto – smyczkowo – szarpany, powstał w 2007 roku z inicjatywy Mateusza Czarnowskiego. Zespół od początku wędruje po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach.

YouTube player

Pierwszym poważnym sukcesem w karierze kolektywu była II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w 2008 roku. W 2009 roku zespół otrzymał I nagrodę oraz nagrodę publiczności „Burza Braw” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2009 roku. W styczniu 2010 r. nakładem wydawnictwa Folkers ukazała się debiutancka płyta „Opaa!”.

YouTube player

W 2013 roku zespół wydał kolejny krążek pt. „Trubalkan” nakładem DobrzeWiesz Nagrania. Bubliczki w czasie całej swojej historii zagrały setki koncertów na scenach polskich (Globaltica, Wisegrad Waves, Ethnoport, Dźwięki Północy) i zagranicznych (Belgia, Niemcy, Francja, Izrael, Holandia, Austria, Litwa, Szwajcaria, Norwegia). Muzycy brali również udział w kooperacjach artystycznych z takimi zespołami jak Haydamaky (2012) czy Solfrid Molland (2015). W roku 2016 grupa wydała swój ostatni jak dotąd album pt. „Turbofolk”.

Więcej TUTAJ

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS