Inowłodzki Zlot Miłośników Militariów 2022 za nami

0
308
Reklama

W dniach 4-5 czerwca br. na Zamku Kazimierza Wielkiego odbył się Inowłodzki Zlot Miłośników Militariów. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Fortyfikacyjne „Linia Pilicy” wraz z gminą Inowłódz. Wydarzenie to miało na celu zarówno kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich jak również popularyzację najnowszej historii Polski i naszej „małej ojczyzny” oraz integrację społeczności regionalnej.

Organizatorzy zlotu zaplanowali liczne atrakcyjne, działania skierowane do każdej grupy wiekowej ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży oraz przybyłych rodzin. Dzięki bogatej ofercie miejsce to stało się swoistą lekcją żywej historii.

Przybyli goście mogli zapoznać się z różnorodnym wyposażeniem wojskowym począwszy od czasów II wojny światowej, poprzez czasy powojenne aż do najnowszej techniki prezentowanej przez Jednostki Strzeleckie i Wojsko Polskie. Szczególnie atrakcyjna dla młodzieży, była możliwość wejścia czy przejażdżek pojazdami wojskowymi a także nauka obsługi oraz przymierzenia ekwipunku żołnierskiego.

YouTube player

FOTO: E.Karwat, P.Gawin, J.Szymański, R.Karbownik

Reklama