piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIJakie korzyści daje program Polska Bezgotówkowa?

Jakie korzyści daje program Polska Bezgotówkowa?

Coraz więcej Polaków nie nosi przy sobie gotówki. Z płatności bezgotówkowych na potęgę korzystają przede wszystkim osoby młode, czyli tzw. millenialsi, ale nie tylko. Z tego względu program Polska Bezgotówkowa jest znacznym udogodnieniem dla Polaków ceniących sobie transakcje elektroniczne.

Niemal 20 proc. ankietowanych Polaków przyznaje, że nie nosi przy sobie na co dzień gotówki w portfelu, a 10 proc. oddaje swoje koleżeńskie długi poprzez elektroniczne formy rozliczania – wynika z badania pt. „Jak rozliczamy się ze znajomymi”. „Bezgotówkowe” są przede wszystkim osoby młode. 33 proc. millenialsów wskazuje w badaniu, że korzysta tylko z elektronicznych form rozliczania.

„Bezgotówkowe preferencje” Polaków potwierdza także szereg kolejnych badań. Z najnowszego raportu „Postawy Polaków wobec form płatności” wynika, że aż 60 proc. badanych woli płatności bezgotówkowe. Zdaniem ankietowanych, transakcje bez gotówki są szybsze i bardziej komfortowe od tradycyjnych. Przede wszystkim zaś pozwalają zaoszczędzić czas i skrócić kolejki.

Badani twierdzą też, że chętniej i częściej robią zakupy w punktach z dostępem do terminali płatniczych. Wydają wtedy większe kwoty, bo nie obawiają się, że zabraknie im gotówki. Chętniej też polecają takie miejsca znajomym.

Nic dziwnego, że do programu Polska Bezgotówkowa przystępuje wielu przedsiębiorców. Rozumieją oni, że transakcje bez gotówki nie są już dodatkową opcją, ale standardem.

Polska Bezgotówkowa, czyli darmowy terminal bez abonamentu

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zainstalowanie terminala płatniczego, odnotowują wyższe obroty w swojej firmie. Dzięki udostępnieniu bezgotówkowej formy płatności nie tylko zatrzymują dotychczasowych klientów, ale także pozyskują nowych. Przedsiębiorstwa są zaś postrzegane jako nowoczesne i przyjazne klientom.

Biorąc udział w programie Polska Bezgotówkowa właściciele firm zyskują dodatkowe korzyści – mogą otrzymać do trzech darmowych urządzeń i przez 12 miesięcy nie płacić prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard. Oferowane urządzenia dostępne są w wersjach stacjonarnych i przenośnych i akceptują płatności m.in. kartami Visa, Mastercard, JCB i Diners Club, a także telefonem komórkowym i systemem BLIK.

Program okazał się strzałem w dziesiątkę! Na zainstalowanych w jego ramach urządzeniach zrealizowano już ponad 10 mln transakcji na łączną kwotę ponad 600 mln złotych. Do programu przystąpili przedsiębiorcy reprezentujący ponad 350 rodzajów działalności, m.in. właściciele sklepów spożywczych, zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetów weterynaryjnych i firm przewozowych. Więcej szczegółów na temat programu i darmowych terminali dostępnych jest na stronie https://bezgotowki.pl/o-programie/.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS