piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaJesteśmy w krajowej czołówce inwestycji

Jesteśmy w krajowej czołówce inwestycji

Gmina Inowłódz zajmuje 16 miejsce w Rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów 2019–2021 publikowanym co roku przez czasopismo „Wspólnota”.

W poprzednim rankingu z lat 2018-2020 zajmowaliśmy 20 miejsce czyli awansowaliśmy o 4 . Na pierwszych miejscach w tabeli znajdują się Gmina Kleszczów i Gmina Rząśnia z województwa łódzkiego. Z powiatu tomaszowskiego na 32 miejscu uplasowała się Gmina Lubochnia.

Tak wysoka pozycja Gminy Inowłódz świadczy o tym, że dzięki naszemu włodarzowi Bogdanowi Kąckiemu oraz jego współpracownikom zmienia się dużo na plus. Oczywiście, jeszcze dużo jest do poprawienia i zbudowania ale najważniejsze jest, żeby była zgoda w działaniach.

Cały ranking dostępny TUTAJ

Obecnie jedną z największych prowadzonych inwestycji jest przebudowa drogi Inowłódz – Zakościele – Liciążna – Żądłowice na odcinku 5,9 km, którą wykonuje Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych Spółka z o. o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim na kwotę 11.117.998,43 zł. Podana kwota w 95% jest dofinansowana z programu Polski Ład, a wkład własny Gminy wyniesie zaledwie 5%.

W ramach zadania powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz ciągi piesze i rowerowe we wszystkich terenach zabudowanych przez które przechodzi ta droga. Inwestycja będzie miała swój początek w Inowłodzu przy skrzyżowaniu ulicy Juliana Tuwima i ulicy św. Idziego zaś koniec inwestycji będzie miał miejsce w Żądłowicach na skrzyżowaniu z drogą gminną wybudowaną w 2016 roku (łącznik do drogi wojewódzkiej). Technologia wykonania drogi będzie miała podobny charakter jak „popisowych” dróg gminnych, już wykonanych tj. ulicy Hubala w Spale i drogi prowadzącej do bunkra w Konewce.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH