czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaKolejne potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem w Tomaszowie

Kolejne potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem w Tomaszowie

Wczoraj wieczorem po godzinie 19 w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Maz. zebrał się sztab kryzysowy w sprawie kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem. W piątek oficjalny komunikat w tej sprawie wydał starosta Mariusz Węgrzynowski.

Informuję, że w powiecie tomaszowskim potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u dwóch kolejnych osób.

Jedna z nich to pielęgniarka, pracująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych tomaszowskiego szpitala. Pielęgniarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w izolacji.

Oddział Chorób Wewnętrznych TCZ został zamknięty, a jego pracownicy i pacjenci poddani zostali kwarantannie. Od osób z najbliższego kontaktu są pobierane wymazy, które trafiają do laboratorium w Łodzi.

Zgodnie z procedurą zgłoszono ten fakt lekarzowi wojewódzkiemu z informacją o przekierowywaniu pacjentów do innych placówek na ternie województwa.

Drugą osobą u której potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa jest lekarz, zamieszkujący w Tomaszowie Mazowieckim, ale nie świadczący usług medycznych na terenie powiatu tomaszowskiego. Osoba ta przebywa obecnie również w izolacji.

Sytuacja epidemiologiczna w woj. łódzkim w czwartek, 19 marca, po południu:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 48

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 28

Liczba osób objętych kwarantanną: 2872

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 3035

Ministerstwo Zdrowia podaje:

Mamy 32 nowe przypadki zakażenia #koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH