wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaZbiórka dla wolontariuszy akcji „Pomoc Sąsiedzka”

Zbiórka dla wolontariuszy akcji „Pomoc Sąsiedzka”

Szanowni Państwo prosimy o przyłączenie się do zbiórki na rzecz wolontariuszy akcji „Pomoc Sąsiedzka”, którzy już od tygodnia robią bezinteresownie zakupy głównie starszym osobom takich artykułów jak żywność, leki, środków czystości i dowożą je pod sam dom. Drodzy mieszkańcy gminy Inowłódz doceńcie to.

Kim jest sąsiad? Czy to tylko ktoś, kto mieszka obok? Ktoś, kto robi zakupy w tym samym sklepie, spaceruje tymi samymi chodnikami i załatwia sprawy w tym samym urzędzie? Ktoś, komu z poczucia obowiązku mówimy „dzień dobry”?

My chcemy, żeby sąsiad to był ktoś więcej! Wierzymy, że sąsiedztwo to szczery uśmiech, rozmowa przy herbacie, drobne przysługi, energia do działania, a w trudnych czasach gesty SOLIDARNOŚCI.

Z tej wiary powstała akcja „Pomoc Sąsiedzka”. Obserwując skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa, uruchomiliśmy pomoc dla mieszkańców Gminy Inowłódz. Nasze wsparcie szczególnie kierujemy do seniorów i osób z problemami zdrowotnymi. Nie chcemy, by wystawiali się na ryzyko, wychodząc do sklepu czy apteki, skoro obok mają nas – swoich sąsiadów!

Utworzyliśmy specjalną zakładkę „Pomoc Sąsiedzka” na stronie internetowej www.fundacjaczystejwsi.pl. Wystarczy uzupełnić rubrykę „lista zakupów”. Możecie też zadzwonić ponad numer +48 601 749 045. Za pomoc nie płacisz (bo od sąsiada – wiadomo).

Bardzo ważne jest, abyśmy w tym trudnym czasie pozostali w domach. Tylko w ten sposób możemy powstrzymać epidemię. Zarażajmy się dobrem, a nie wirusem!

No właśnie: żeby nie roznosić wirusa i pomoc była pomocna, a nie szkodziła, musimy uzbroić się w środki bezpieczeństwa. Wychodząc na zakupy nie zapominamy o niezbędnym wyposażeniu:

  • maseczkach,
  • rękawiczkach
  • żelu antybakteryjnym,
  • goglach ochronnych

Niestety nasze zapasy są już na wyczerpaniu, a bardzo nie chcemy kończyć akcji, zanim zagrożenie nie ustąpi, dlatego prosimy Was: jeśli uważacie, że ta inicjatywa jest ważna i potrzebna WESPRZYJCIE NAS! Każda złotówka jest dla nas cenna.

LINK DO AKTYWNEJ ZBIÓRKI https://zrzutka.pl/ne6rh8

Dziękujemy Wam za tak liczne ciepłe słowa i gesty.

Trzymajcie się!

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH