czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaKoncert "Autorskie lato z Bluesem"

Koncert „Autorskie lato z Bluesem”

Serdecznie zapraszamy na koncert bluesowy 14 sierpnia 2021 r. Koncert odbędzie się na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00.

Ponadto w programie:

  • 17:00 – Wystawy:

1. Wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich „Galeria na wsi Niebrów” autorstwa Krzysztofa Jochan.

2. Wystawa fotograficzna „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” autorstwa Zbigniewa Jędrzejczyka.

18:00 – Koncert Blues Time

19:30 – Koncert Bluestones

BLUES TIME – Zespół powstał w 2010 r. na Saskiej Kępie w Warszawie. Zespół o charakterze bluesowym często działającym w formie otwartego Jamu. Starają się przybliżyć słuchaczom klasycznego amerykańskiego Bluesa w jego czystej formie. Nie stronią również od Boogie, Country, Ballady czy Rocka. Grają spontanicznie i naturalnie.

Początek 18:00

BLUESTONES – Nieformalna Grupa Muzyczna. Zespół powstał w styczniu 2017 r. Muzycy wnieśli do grupy swoje 20 letnie doświadczenia zdobyte w innych formacjach na scenach i estradach całego kraju. To grupa przyjaciół, pasjonatów Zespołu Breakout.

Początek 19:30

Wystawa 1.  Jest to zbiór i pamiątek kolekcjonerskich z kolekcji „Galerii na wsi Niebrów”- autorstwa Krzysztofa Jochana. Powstała z miłości i pasji do Zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej, Tadeusza Nalepy, Bogdana Loebla. Będzie można zobaczyć wielkoformatowe zdjęcia Zespołu Blackout, Breakout, Miry Kubasińskiej, Tadeusza Nalepy, Bogdana Loebla. Zdjęcia podpisane przez autorów, niejednokrotnie przez osoby występujące na zdjęciach. Dużą ciekawostką będą okładki płytowe grupy Breakout (wszystkie płyty) w nietypowej formie – tzw. „szklanego skanu”. Okładki pokazują podpisy autorów, co stanowi dzisiaj unikatową kolekcję.

Wystawa 2. Nosi nazwę: ” Skrzyżowanie Bluesowych Dróg”, a autorem jest Zbyszek Jędrzejczyk. To ponad 20 sztuk fotografii jednych z największych amerykańskich bluesmanów, którym zdjęcia na przestrzeni ponad 20 lat wykonał Zbyszek. „Miejsca akcji” to Delta Mississippi, Chicago, Nowy Jork, Salt Lake City i… Warszawa. Wielu wielkich artystów uwiecznionych przez autora już z nami nie ma. Dodatkowo również pojawi się kilka zdjęć polskich bluesmanów fotografowanych w latach 70-tych…

Wernisaż wystaw  17:00.

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Wstęp Wolny.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH