sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaZapraszamy na „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, 25 sierpnia o...

Zapraszamy na „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, 25 sierpnia o godz. 19.30, wstęp wolny. Kto wystąpi?

Piotr Kolecki, od wielu lat związany muzycznie z Inowłodzem. Wszyscy miłośnicy muzyki alternatywnej poczują się wspaniale, bo dziedziniec zamku i letnia atmosfera pozwoli myślom podążać za magicznymi dźwiękami.

Przedstawiamy dzisiaj drugiego wykonawcę koncertu „Wieczór bardzo kameralny na Zamku w Inowłodzu”, który przedstawi współczesną kompozycję „Monady I”.

Piotr Kolecki, współtwórca zespołu 18 września ATMAN, Teatru Dźwięku ATMAN, który po latach przekształcił się w projekt PATHMAN. Koncertował w Polsce, Czechach,  Niemczech, Belgii, Szwajcarii, we Włoszech, na Litwie i na Węgrzech.

Artysta wraz z Markiem Leszczyńskim od blisko 42 lat wydeptują swoją ścieżkę, pełną pasji i poszukiwań, która prowadzi do indywidualnego, osobistego świata dźwięków, pojęć i wyobrażeń kreując odmienną rzeczywistość. Ścieżka, której nie da się zaklasyfikować do określonej kategorii lub nurtu muzycznego. Niekonwencjonalne wykorzystanie instrumentów akustycznych czy choćby garści kamieni, patyków, kawałków blach okrętowych, głosu, przyprawione odrobiną elektroniki ilustruje słuchaczowi świat idei poza muzycznych – opowieści, obrzędu, misterium. Muzyka zespołu to otwarte kompozycje wypełnione ciągłym, improwizowanym dialogiem muzyków ze światem, przekaz specyficznego postrzegania natury, człowieka i „cywilizacji”.

Instrumentarium: gitary, bas, drumbas, cytra, sitar, angklung, tankdrum, sanza, kornet, drumla, instrumenty perkusyjne, głos.

Mecenasem koncertu jest Gmina Inowłódz, a patronatem wydarzenie objęli:

  • Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu,
  • Galeria SIMCINÓW Anny i Jarosława Luterackich,
  • Fundacja Czarna Kura,
  • Fundacja PROEM Zako,
  • Farma Huculand,
  • Teatr na Zamku.

Patronat medialny  nad wydarzeniem objął  portal internetowy Nasz Inowłódz Wieści Gminne.

Wszystkich zainteresowanych koncertem prosimy o sprawdzenie, czy koncert nie został odwołany, co może się zdarzyć, w przypadku opadów deszczu (ze względu na wrażliwość instrumentów muzycznych) lub wprowadzanych regulacji związanych z COVID-19.

ZAPRASZAMY

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH