Konwent wójtów

0
2571
Reklama

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Niewiadowie w gm. Ujazd odbył się Konwent Wójtów Gmin Powiatu Tomaszowskiego.

W programie spotkania znalazły się tematy dotyczące inwestycji drogowych zaplanowanych na 2017r., Dożynek Powiatowych które odbędą się w miesiącu sierpniu, z udziałem wszystkich gmin powiatu tomaszowskiego.Jako pierwsza organizatorem Dożynek Powiatowych będzie Gmina Ujazd. Dożynki Gminne pozostają w niezmienionej formie i w dalszym ciągu będą organizowane w każdej gminie. 
Jednym z punktów obrad był temat Targów Pracy i Edukacji, po raz pierwszy organizowanych w Tomaszowie Mazowieckim oraz działalność oświatowa powiatu w związku z reformą oświaty. 


W konwencie udział wzięli również Przedstawiciele Zakładu Energetycznego z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy odpowiadali na pytania w związku z nowymi opłatami dla gmin za dzierżawę lamp oświetleniowych, oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – Pan Marcin Szmaja, który omówił zagrożenia wynikające z wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8. 

konwent wójtów
Podczas Konwentu Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński oraz Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak podpisali porozumienie dotyczące wykonania nakładki na drodze powiatowej z Ujazdu do Będkowa prowadzącej przez Stasiolas, Olszowę, Kol. Olszowa. 
Następny konwent odbędzie się w Gminie Rokiciny.

Reklama