poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaLato z radiem w Inowłodzu

Lato z radiem w Inowłodzu

We wtorek 11 sierpnia 2020 roku na Zamek Króla Kazimierza Wielkiego przyjechała ekipa Programu 1 Polskiego Radia na czele z redaktor Sławą Bieńczycką.

A wszystko to dzięki mieszkance Inowłodza Pani Magdalenie Moruś, która kilka miesięcy temu zgłosiła nasz zamek do Turystycznej Listy Przebojów, w której to można głosować na najciekawsze, najbardziej atrakcyjne turystyczne miejsca w naszym kraju.

W pierwszym wejściu na antenę „Jedynki” gościem był mnich inowłodzki w osobie Pana Marka Miziaka, który wprowadził w historyczne czasy naszych słuchaczy. Minich także oprowadza wycieczki po Inowłodzu, Spale i innych miejscowościach. Warto skorzystać z jego wiedzy i udać się na taką wędrówkę po jednym z najstarszych grodów królewskich w Polsce.

Kolejnym gościem Lata z Radiem była Pani Agnieszka Ciołak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, która zdradziła kilka sekretów i pozostałości kultury włoskiej w naszej miejscowości. Chwilę po niej pojawiła się Pani Magdalena Moruś, która jest wielką fanką Lata z Radiem. W 2017 roku również na zaproszenie Pani Magdaleny do Inowłodza przyjechał redaktor Roman Czejarek wraz załogą Polskiego Radia by zrealizować program pt. „Jedyne takie miejsce”. O tym wydarzeniu pisaliśmy i TUTAJ.

W trzeciej odsłonie Inowłodza na antenie radiowej można było posłuchać Pana Kasztelana Piotra Pastusiaka, który wraz ze swoimi podwładnymi zaprezentował nam obozowisko. Podczaszy Eugeniusz ważył prawdziwy rarytas, zupę z soczewicy na sarninie. Kasztelan opowiadał o strojach oraz zamiłowaniu do rekonstrukcji. Po krótkim kursie strzeleckim u łucznika Alberta redaktor Bieńczycka na koniec zaprezentowała swoje zdolności strzeleckie.

Zapytałem Panią Sławę czy kiedykolwiek była w Inowłodzu? Powiedziała, że nawet nie słyszała o takiej miejscowości, a po zgłoszeniu inowłodzkiego zamku do TLP i opowieści kolegi, redaktora Czejarka, stwierdziła, że musi tu przyjechać.

YouTube player

Na koniec wizyty w Inowłodzu już prywatnie Magdalena Moruś oprowadziła Sławę Bieńczycką po najciekawszych miejscach czyli Syngagoga oraz kościół św. Idziego.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS