sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaWydarzenia kulturalne drugą połowę sierpnia

Wydarzenia kulturalne drugą połowę sierpnia

W niedzielę, 16 sierpnia w Innej Bajce (Zakościele 104) odbędzie się koncert relaksacyjny Łukasza Tchórzewskiego, pt. Podróż w dźwiękach mis i gongów.

Nie ma chyba w tym nic dziwnego, że w miejscu o takiej nazwie wydarzy się ciekawa przygoda!

Zapraszam Was w podróż w dźwiękach mis i gongów, na koncert relaksacyjno-terapeutyczny z wykorzystaniem instrumentów z całego świata, którego słucha się na leżąco.
Jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Uwalnia nas od wszelkich napięć wprowadzając w stan głębokiego relaksu. Przewodnim instrumentem, który gra w czasie seansu jest gong. Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki, które wpływają na ciało, umysł i duszę spowalniając przepływ fal mózgowych redukując stres, uwalniając od lęków i przywracając naturalną równowagę. Jest jednym z najstarszych znanych ludzkości instrumentów, pojawił się 3-4 tys. lat temu w Mezopotamii. Gong jest instrumentem o potężnych wibracjach, dlatego docierają one nie tylko do naszych uszu, ale odczuwane są w całym ciele. Fale dźwiękowe masują całego człowieka, wszystkie organy wewnętrzne, umysł i nasze emocje.

YouTube player

Koszt 40 zł od osoby, minimalna ilość osób 10.
Koncert poprowadzi Łukasz Tchórzowski-licencjonowany praktyk.

Dodatkowo jest możliwość zapisów na indywidualny masaż misami tybetańskimi.
Klasyczny masaż dźwiękiem odbywa się w pozycji leżącej na brzuchu i na plecach, ale występują warianty dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości klientów. Zazwyczaj rozpoczyna się od stref refleksyjnych na stopach, a następnie misy układane są kolejno na środku pleców, w obszarze lędźwi, kości ogonowej, klatki piersiowej, ramion i dłoni.
Dźwięki rozchodzą się koncentrycznie, prowadząc do głębokiego odprężenia całego organizmu. Misy wprowadzone w wibracje, kompleksowo masują całe ciało oraz narządy wewnętrzne. Szczególnie przyjemnie odczuwany jest rezonans pomiędzy dwiema misami uderzanymi jednocześnie. Wówczas powstają alikwoty wspomagające uzyskanie stanu głębokiego odprężenia i przejście w stan alfa.

55 minutowy zabieg kosztuje 100 zł – wymagane zapisy.

ZABIERZCIE ZE SOBĄ KOCE/KARIMATY I NAWET PODUSZKĘ. TO JEST TAKI RELAKS, ŻE MOŻNA ZASNĄĆ?? I KONIECZNIE COŚ NA KOMARY(zapalę spiralki od komarów, ale dla własnego komfortu zabezpieczcie się dodatkowo we własnym zakresie).

Link do tego wydarzenia tutaj: https://www.facebook.com/events/298858961426145/

W sobotę, 22 sierpnia o 17.00 przedstawienie Teatru TERMINUS A QUO „GO”. Link do strony teatru: http://terminusaquo.eu/teatr/go/

22 sierpnia o 18.00 Galeria Czarna Kura obchodzi swoje pierwsze urodziny. Poza naszymi pracami zobaczymy fragment twórczości Agnieszki Strzeleckiej Ślęzak. Wydarzenie na fb wkrótce.

22 sierpnia o 20.00 na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu TERMINUS A QUO da kolejne dwa spektakle.

W międzyczasie można zajrzeć do Szafy, która stoi w centrum i jest otwarta na potrzeby czytelnicze.

A w kolejnym międzyczasie grupa teatralna pod dowództwem Remigiusza Cabana pracuje nad wystawieniem Zemsty. Premiera na jesieni. Poczynania związane z projektem Szafa Gra można śledzić, czytając posty tu: https://www.facebook.com/events/2349978575306393/

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH