czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIOrder Serca Matkom Wsi dla Pani Krystyny Kozera

Order Serca Matkom Wsi dla Pani Krystyny Kozera

W dniu 4 października 2016 r. z okazji 150 – lecia Kół Gospodyń Wiejskich wręczono szczególne odznaczenie w postaci Orderu Serca Matkom Wsi Pani Krystynie Kozera z Brzustowa. Pani Krystyna wspaniała matka i żona, wieloletnia twórczyni ludowa, działaczka społeczna i przewodnicząca KGW w Brzustowie. Jej całe życie ściśle związane było z wsią, przyrodą a także pracą na roli, co odzwierciedlała w swojej twórczości.

Właśnie z przyrody i kultury ludowej Pani Krystyna czerpała wzory do swojej pracy artystycznej: haftów, dzierganych serwet, czy bukietów z bibuły. Swoją wiedzą, umiejętnościami i talentem dzieliła się z innymi, należąc do grupy Artystów Ziemi Inowłodzkiej, aktywnie działając w Stowarzyszeniu Aktywny Brzustów i Zagroda Artystyczna Stary Sad. Prowadziła kursy i warsztaty rękodzieła organizowane przez Stowarzyszenie Dolina Pilicy.

Skupiała wokół siebie osoby zainteresowane inną formą aktywności, promocji regionalnych potraw, rękodzieła i twórczości ludowej. Współpracowała z Gminnym Centrum Kultury w Inowłodzu, Gminą Inowłódz, Powiatem Tomaszowskim oraz Regionem Łódzkim kultywując i promując tradycje kultury ludowej. Za działalność Pani Krystyny z rąk Przewodniczącej Rejonowej Rady KGW Pani Marianny Śmiechowskiej, delegacji władz Gminy Inowłódz i Gminnego Centrum Kultury odebrała wyjątkowe odznaczenie przyznawane przez Zarząd Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Warszawie – Order Serca Matkom Wsi.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH