Piątkowa Parapetówka Tłoki

0
1571
Reklama

W piątek wielkie otwarcie czyli Parapetówka w nowym lokalu o nazwie „Tłoka”, który mieści się w Inowłodzu na ul. Wolskiej 1.

 

W programie:

muzyka: Zbyszek Godlewski, Jean-Paul Duo (DJ’e z Wrocławia)

Malowanie kamieni – 17:30

„Krejzi Dżezi”, czyli Kaśmierz Nejman i Zbyszek Godlewski, aranżuje na gitarę i głos znane oraz mniej znane utwory w nurcie soulu, funku i jazzu. Obecnie pracuje też nad własnymi kompozycjami, którymi, jak mówią muzycy, zamierza podbić świat. 

We wszystkich pomieszczeniach będą wystawy prac malarskich i graficznych:

HERA – osoba pochodząca z Łódzkich rewirów. Wychowana przez kształty liter. Obecnie dążąca do braku\zaniku form typograficznych. Duch, który stara się ubrać się w szaty sztuki wysokiej, lecz zupełnie mu się to nie udaje, co by nie zrobił jest nową formą. Jest osobą walczącą z czymś nie doścignionym. Sam nie wie czym to jest. Cały czas szuka i przeistacza się w nowe formy – koncentracja. 

KLAUDIA FUNKIEWICZ – absolwentka wydziału architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. W 2014 roku uzyskała dyplom licencjacki w specjalności: projektowanie scenografii. Praktyki zawodowe odbyła na warsztatach scenograficznych w PWSFTviT w Łodzi pod kierownictwem prof. Ewy Braun. W 2017 roku uzyskała tytuł zawodowy magistra sztuki w specjalności: projektowanie wystaw i targów. W najnowszej twórczości, widz dostrzeże specyficznie zakamuflowanego ducha przeszłości. Od dziecka jej pasją są antyki i starocie. Przedmioty te budzą w niej silne uczucie nostalgii za szczenięcymi latami. Inspirację czerpię z wciąż żywych wspomnień z dzieciństwa w latach 90 tych oraz z popkultury zachodniej lat 70 i 80 tych. Swoje malarstwo określiłaby jako romantyczną reakcję na współczesność.

Co możesz zrobić? 
Ciasta są zawsze mile widziane. Upiecz to z czego słyniesz. Pomożesz nam w ten sposób zaoszczędzić pieniądze.

Podczas otwarcia będziemy zbierać pieniądze na utrzymanie, tzn. czynsz, media, potrzebny sprzęt do wyposażenia, dalsze remonty. Każda złotówka przyczyni się do stworzenia tego miejsca jeszcze lepszego i takiego o jakim każdy marzy. 

TŁOKA – nowy obiekt społeczno-kulturalny w Inowłodzu. Przestrzeń otwarta cały rok gdzie można napić się kawy, herbaty, spędzić czas samemu lub ze znajomymi. Odrobić prace domową, realizować własne pomysły, nauczyć się czegoś nowego od siebie nawzajem. Odbywać się będą pokazy filmowe, koncerty. Wszyscy będziemy pomysłodawcami, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Twórzmy własną rzeczywistość.

Więcej o nowym lokalu tutaj.

YouTube player
Reklama