G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIPożar 8 ha lasu w powiecie tomaszowskim

Pożar 8 ha lasu w powiecie tomaszowskim

Ogień pojawił się w lesie między miejscowościami Brenica i Helenów. Na miejscy pracuje 15 samochodów gaśniczych i dwie jednostki operacyjne straży pożarnej.

Prawdopodobnie zaprószenie ognia jest przyczyną pożaru prawie ośmiu hektarów lasu w powiecie tomaszowskim. Ogień pojawił się na terenie Nadleśnictwa Spała, na skraju gmin Lubochnia, Czerniewice i Żelechlinek. Na miejscu wciąż pracuje 16 zastępów straży pożarnej i dwa samochody operacyjne. Pożar jest zlokalizowany, nie rozprzestrzenia się. Trwa przelewanie i dogaszanie pogorzeliska. –  Pożar był trudny do opanowania, ze względu na młodnik, gęste drzewa, o które zaczepiały się węże gaśnicze. Nadleśnictwo Spała wspólnie ze strażą pożarną uruchomiło samolot, który pomógł nam gasić pożar – mówi Ernest Lech z tomaszowskiej straży pożarnej.

(Fot. Monika Gosławska)

Naczelnik OSP z Glinnika Grzegorz Karwasik określa dzisiejszą akcję gaśnicza, jako jedną z trudniejszych.- Duża połać lasu zapaliła się. Na szczęście przybyło wiele jednostek i wspólnymi siłami udało się opanować zagrożenie. Oddzieliliśmy pożar od starego lasu, gdzie niebezpieczeństwo byłoby o wiele większe. W młodniku jest to nieco prostsze. Dobrze, że nie stało się nic poważniejszego – dodaje naczelnik. 

Strażacy jeszcze pracują. Dogaszanie i przelewanie potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin. W pożarze nikt nie ucierpiał.

źrodło – https://www.radiolodz.pl

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH