G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaPrawie 8 tys. złotych w akcji pomocy Sąsiad Sąsiadowi!

Prawie 8 tys. złotych w akcji pomocy Sąsiad Sąsiadowi!

W niedzielę 2 grudnia w Inowłodzu odbyły się wydarzenia charytatywne pod hasłem „Sąsiad Sąsiadowi”, podczas których były zbierane pieniądze na pomoc w leczeniu i rehabilitacji mieszkanki naszej gminy, która w tragicznym wypadku straciła męża i sama uległa ciężkim obrażeniom. 

Wieść o całej akcji pomocy bardzo szybko rozniosła się wśród mieszkańców Gminy Inowłódz i okolic. Wszyscy bardzo chętnie przyłączyli do pomocy fundując nagrody do konkursu. Od rana na hali Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu trwał Halowy Turniej Piłkarski zorganizowany przez IKS Inowłódz, który zebrał uwaga! 1078,57 złotych! Brawo panowie! O godzinie 14 w klubie „Tłoka” rozpoczęła się biesiada, gdzie można było spróbować przepysznych ciast i innych potraw przygotowanych przez dobrych ludzi. Na scenie wystąpili zespół pathMAN z Markiem Leszczyńskim, Piotrem Koleckim i Kubą Pieczyńskim, których muzyka przeniosła nas w inny klimat.

YouTube player

Między występami odbywały się liczne licytacje oraz losowania ciekawych nagród. 

YouTube player

Ostatnim punktem imprezy był wyczekiwany przez wszystkich koncert Agnieszki Dębowskiej znanej z programu The Voice of Poland, która zachwyciła wszystkich mocnym charakterystycznym głosem. 

YouTube player

Impreza chyba zaskoczyła wszystkich i mało kto się spodziewał takiego odzewu i ilości ludzi, którzy przybyli do TŁOKI, żeby wspomóc Oktawię, która z dnia na dzień odzyskuje siły i wraca powoli do zdrowia.

Dzięki dobroci naszego małego społeczeństwa zaangażowanego w tą akcję udało się zebrać 7961 zł. 

 

„Jestem pod wielkim wrażeniem wczorajszego dnia. Akcja „Sąsiad sąsiadowi” to przykład, że w ludziach są nadal wielkie pokłady dobra. To co pokazali mieszkańcy Inowłodza i okolic zasługuje na słowa najwyższego uznania
Dla niezorientowanych. 16 września w wypadku samochodowym zginął 36-letni mieszkaniec naszej gminy; mąż, ojciec, sportowiec, kolega, chłopak z sąsiedztwa… Została dwójka małych dzieci i żona…
W ostatnią niedzielę odbyła się akcja charytatywna na rzecz poszkodowanej rodziny. Sportowcy, artyści, koleżanki, koledzy i wielu ludzi dobrej woli, którzy w obliczu tej tragedii otworzyli swe serca. Każdy, kto w jakikolwiek sposób wziął udział w tym wydarzeniu, ma powody do dumy. Ja też jestem dumny. Przede wszystkim dlatego, że dane jest mi pracować dla takiej społeczności. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli akcję. Szczególne podziękowania dla Iny i Jędrzeja Dzierżyńskich oraz licznych wolontariuszy, którzy im pomagali.”
Napisał na swoim profilu FB – Bogdan Kącki Wójt Gminy Inowłódz

Pomysłodawca akcji Jędrzej Dzierżyński napisał na FB – „Spójrzcie na to! Udało nam się zorganizować w TŁOKA imprezę charytatywną Sąsiad Sąsiadowi. Zbieraliśmy na pomoc dla naszej Sąsiadki. Udało nam się zebrać 7961 zł! Myślę, że dzięki tej kwocie szybko wróci do naszej społeczności. Trzymamy kciuki! W ludziach wciąż jest dobro! Niech żyją wspaniali ludzie z Inowłodza i okolic! ✌?❤️

Dziś jedziemy zawieźć pieniądze oraz karnet na bieżnie antygrawitacyjną od COS OPO Spała!

Dziękuje za współorganizacje Ewelina MadejDominika PawelskaWeronika KołodziejczykIna DzierżyńskaAnna JagiełłoKinga JagiełłoDominika RzepeckaAnna UrbanskaEdyta Wawrzyniak, Maryli Goździk, Paulinie Liźniewicz, Lipski KrystianCat Von Sadie, Harcerzom z Królowej Woli, PathmanAgnieszka DębowskaMarek Leszczyński oraz Bogdan Kącki z całym zespołem ludzi z Gminy, IKS Inowłódz oraz przedsiębiorcom, twórcom, artystom, fundacjom za podarowanie nagród na konkurs. Bez Was by się to nie udało! Dziękuje jeszcze raz!”

 

 

 

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH