Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 726 w Liciążnej

0
1295
Reklama

Prace przy przebudowie na drodze wojewódzkiej nr 726 w Liciążnej w gminie Inowłódz rozpoczęły się w marcu 2020 roku. Koszt całej inwestycji to 11 mln zł.

Roboty trwają na niespełna kilometrowym odcinku, gdzie częściowo została położona nowa nawierzchnia. Po jednej stronie drogi układany jest chodnik oraz zajezdnia autobusowa. Na tym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy.

Został wykonany także przepust tymczasowy i dojazdy nad rzeczką Struga. Nowe chodniki, obiekt mostowy i oczywiście jezdnia – to wszystko będzie gotowe jeszcze w tym roku – zapewnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Sama trasa, to jedna z najbardziej malowniczych dróg wojewódzkich. Inowłódz, lasy pod Opocznem, to miejsca lubiane zwłaszcza przez aktywnych turystów 🚣‍♀️🏊🌲🌳. 🔜 Wkrótce i między Inowłodzem a Rzeczycą, gdzie leży Liciążna, będzie miło dla oka.🙂

YouTube player

Termin umowny zakończenia robot, to koniec października tego roku, a wartość zadania wynosi 11 milionów złotych.

Rozbudowa niespełna kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 726 w miejscowości Liciążna, to stosunkowo niewielka, ale istotna inwestycja dla kierowców i mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Jest również ważna dla tranzytu, który prowadzony jest na szlaku z Opoczna, gdzie droga łączy zagłębie ceramiczne z drogą ekspresową S8  w Rawie Mazowieckiej.

Reklama