Przedsmak Wielkanocy w gminie Będków

0
3161
Reklama

Gdy na dworze robi się coraz cieplej i słonce coraz dłużej tańczy nad horyzontem, to znak ze wiosna zbliża się wielkimi krokami, a z nią niepowtarzalny urok wielkanocny.

W niedzielę 22  marca br. we wsi Wykno  gm. Będków odbył się XII Powiatowy Konkurs Pisanek i Pal Wielkanocnych. Głównymi założeniami organizacji konkursu było  popularyzowanie i kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych oraz stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych.

fot. Małgorzata Kostanek
fot. Małgorzata Kostanek

W ramach konkursu  miał miejsce Kiermasz Wiel­ka­noc­ny  podczas, którego wystawcy zaprezentowali swoje artystyczne rękodzieła od pisanek, palm, po koguciki, kartki oraz inne  dekoracje świąteczne. Wielkanocne cudeńka cieszyły się dużym zainteresowaniem, bo przecież święta tuż, tuż, a na świątecznym stole nie może zabraknąć pięknie ozdobionych pisanek, czy innych  niepowtarzalnych ozdób, które dopełnią stylowej aranżacji  na  tak wielkie święto Paschy.

fot. Małgorzata Kostanek
fot. Małgorzata Kostanek

Konkurs rozpoczął się zgodnie  z programem o godzinie 16.00. Organizatorzy powitali gości i dokonali oficjalnego otwarcia uroczystości. W konkursie wzięło udział 10 reprezentacji KGW z powiatu tomaszowskiego. W tym roku gminę Inowłódz godnie reprezentowały gospodynie z Brzustowa, które spisały się na szóstkę i zdobyły I miejsce, w kategorii Pisanka współczesna. Panie otrzymały dyplom oraz zasłużoną nagrodę ufundowaną przez  Starostę Powiatu Tomaszowskiego.

fot. Małgorzata Kostanek
fot. Małgorzata Kostanek

Podczas konkursu różnorodny program artystyczny zaprezentowały zespoły ludowe z  gminy Będków, a gospodarze zadbali o poczęstunek dla wszystkich gości. Na stołach nie zabrakło żurku, białej kiełbasy i  przepysznych ciast wielkanocnych. Ucztowano w podniosłej i przedświątecznej atmosferze. Organizatorom dziękujemy za gościnę i serdeczne przyjęcie.

Barbara Maciejczyk

fot. Małgorzata Kostanek

Reklama