sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIPrzemarsz wojsk przez Inowłodz

Przemarsz wojsk przez Inowłodz

25 stycznia rozpoczął się przemarsz upamiętniający ważne wydarzenie II Wojny Światowej w okolicach Inowłodza – wycofanie się sił niemieckich z umocnień Lini Pilicy ” Piliza Stellung „. Marsz zorganizowała i przystąpiła grupa historyczna Shr Batalion Tomaszów jak i inne ekipy np.Śląsk, Białystok.Ekipy te odwzorowują żołnierzy Niemieckich,Polskich i Partyzanckich wlaczących w tamtych latach. Uczestnicy spędzą noc między innymi na bunkrze kolejowym w Jeleniu.


Trasa marszu upamiętniającego wydarzenia z 18 stycznia 1945, jak co roku będzie biegła przez dukty, brody, liniami kolejowymi, pod osłoną tomaszowskich lasów do celu, jakim będzie niemiecki kompleks ze schronem kolejowym w Jeleniu.

IMG_4201

 

Plan manewrów jak zawsze skrystalizuje się nam ostatecznie w trakcie imprezy, ale oprócz marszu i żołnierskich opowieści przy ognisku do białego rana, odbędą się zajęcia z taktyki i musztry w celu doszkolenia. Warunki zimowe, które na chwilę obecną dopisują oraz brak gadżetów XXI-wieku sprawią, że można będzie poczuć się jak w styczniu 1945 roku.

IMG_4204
Jesteście już przygotowani na prawdziwy sprawdzian z frontowego survivalu? Bo my tak. Prognozy przewidują temperatury oscylujące w granicach -20°C, także to już nie żarty, więc dobrze przemyślcie co spakujecie do plecaka. Schron co prawda będziemy grzać do granic możliwości + ognisko na zewnątrz, jednak trzeba zaopatrzeć się w coś dodatkowego. Pamiętajcie o ciepłej, dodatkowej odzieży na zmianę, śpiworach, wygodnych butach (najlepiej mieć jakieś w zapasie), ciepłej herbacie i oczywiście nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru i koleżeńskiej atmosfery!

źródło – shr batalion tomaszow

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH