środa, 27 września, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIByło lodowisko, a teraz śnieg.

Było lodowisko, a teraz śnieg.

No i mamy zimę z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj napadało około 10 cm białego śniegu. Wszystkie dzieciaki dostały to na co czekali. W końcu jest już półmetek ferii.

Opady śniegu utrudniają w niedzielę jazdę niemal w całym kraju. Miejscami śnieży intensywnie, co ogranicza widzialność, a na drogach zalega błoto pośniegowe. Na szczęście mróz nie będzie już taki duży jak w ostatnich dniach.

Według synoptyków dosypie od 1-2 do 4-5 cm śniegu. Miejscami opady mają być krótkie, ale intensywne, mocno ograniczające widzialność. Lokalnie mogą występować zawieje śnieżne.

World of White - winter snow
blmiers2 / Foter.com / CC BY-NC-SA

 

aktualizacja 20-01-2014

Z soboty na niedziele padający deszcz zamarzał co powodowało gołoledź na drogach. W poniedziałek jeszcze większa szklanka na drogach i chodnikach co poważnie utrudniało poruszanie się.

Auta pozostawione na otwartym terenie pod chmurką pokryte były skorupą z lodu. Należy ostrożnie otwierać drzwi auta, gdyż można zepsuć zamek. Warto zaopatrzyć się w kosmetyki do odmrażania zamków i szyb. Od jutra ma padać tylko śnieg i całe szczęście.

Droga Tomaszów – Inowłódz jest biała, piaskarki nie wyrabiają (żadnej nie widziałem na drodze od godz. 16.00).

Synoptycy przewidują, że w województwach wschodnich, północnych, centralnych i północno-zachodnich nocą pojawią się opady śniegu i zawieje. Opad będzie niewielki (1-3 cm), jednak wpłynie negatywnie na widzialność, a także sprawi, że drogi będą śliskie.

IMG_4183
fot. NaszInowlodz.pl
IMG_4182
Fot. NaszInowlodz.pl
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS