środa, 27 września, 2023

Rajd 4 Żywioły

Fabuła Rajdu opierała się na tym, że wyruszające patrole to rekruci, którzy chcą wstąpić do oddziału i muszą przejść szereg zadań sprawdzających.  Dzięki dofinansowaniu z Muzeum Historii Polski z programu „Patriotyzm Jutra” harcerze dostali za darmo  odznaki PTTK (tutaj regulamin http://www.ktpzg.pttk.pl/regulaminy/reg_hubal.php) i wyżywienie w trakcie rajdu. Dzięki temu dofinansowaniu można było zrealizować punkty zadaniowe ciekawie i z dobrymi materiałami.

Komenda rajdu składała się z harcerzy z Hufca Inowłódz i Opoczno.
Wszyscy wzięliśmy udział w uroczystościach przy Szańcu Hubala w dniu 30-04-2016. Po tych uroczystościach ruszał Rajd.


Harcerze zakradali się pod placówkę Niemiecką i robili zwiad-wspomagał nas tutaj Batalion Tomaszowski, przeprawiali się na linie nad „rzeką” -wspierał nas tutaj Park Linowy „Adrenalina” ze Spały. Dzięki grantowi z Muzeum Historii Polski harcerze strzelali,  szykowali posiłek jak za czasów wojennych, z rzeczy jakie „darowali im chłopi”, na ogniu bez soli, z podstawowych produktów, ratowali rannych w potyczce partyzanckiej. W trakcie rajdu musieli wykazać się znajomością biografii mjr Dobrzańskiego oraz wypełnić Quest, w którym należało uzupełnić brakujące słowa znajdujące się na tablicach na trasie szlaku. Quest dzięki dotacji MHP, został wydrukowany w 1000egz i jest dostępny w punkcie Informacji Turystycznej w Poświętnym, Spale i w Zamku w Inowłodzu. _DSC1956

Wspomagali nas również  Gmina Poświętne (udostępniła szkołę na nocleg), Opoczyński oddział PTTK z prezes Haliną Kaftan(uzgodniła trasę rajdu adekwatną do wymagań odznaki), księża z Bazyliki w Poświętne Studzianna (udostępnili Muzeum Parafialne i za darmo oprowadzili po nim harcerzy i zuchy).

_DSC1961

W Rajdzie wzięło udział w sumie 245 harcerzy i zuchów. W imieniu Komendy Rajdu chciałabym tez podziękować wszystkim, którzy pomogli nam zarówno materialnie jak i mentalnie. Dziękujemy.
Agnieszka Koziarska Wilkowiecka komendantka XIII Rajdu 4 Żywioły „Śladami Hubala”

LINK DO GALERII: https://picasaweb.google.com/108428910196272773168/6279791597942603041

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS