„Rezonans czasu” – powieść rodem z Inowłodza

0
925
Reklama

13 października 2021 roku w Inowłodzu będzie miała miejsce oficjalna premiera powieści „Rezonans czasu” autorstwa Anny Partyki – Judge. Dlaczego w Inowłodzu? A dlatego, że w tej miejscowości toczy się główna akcja powieści. Patronem wydawniczym został portal Nasz Inowłódz.

Inne powieści pisarki Anny Partyki-Judge

Historia rozpoczyna się od prologu osadzonego w szesnastowiecznej Ameryce Południowej. Majańska księżniczka Abejas, wiedząc, że jej czas nastaje, prosi męża, hiszpańskiego konkwistadora, by wraz z ich dzieckiem opuścił kontynent i powrócił do Europy. Jest przekonana, że dziecko i jego ród będą dysponować potężnymi mocami.

Akcja przenosi się do czasów współczesnych. W jadącym z Warszawy pociągu spotykają się studentka biofizyki Zuzanna i naukowiec Adam. Wspólna podróż sprawia, że zaczynają się sobą interesować, odkrywają też, że mają zbieżne pasje.

Oszołomiona spotkaniem Zuzanna wraca do rodzinnego Inowłodza i wspomina zmarłą babcię, opowiadającą niezwykłe historie, z którymi utożsamia się   dziewczyna .

W międzyczasie, wraz z zaprzyjaźnionym księdzem, szuka wspólnego mianownika dla wiary i nauki.

Adam, zafascynowany światem fizyki od czasów szkolnych nie ma pojęcia, jak bardzo jego badania wiążą się z tajemnicą przeszłości Zuzanny.

Dziewczyna tymczasem próbuje odkryć, kim jest. ale kolejne wskazówki okazują się ślepymi uliczkami.

Mijają lata. Zuzanna wciąż zajmuje się biofizyką, kończy studia doktoranckie w Rotterdamie i osiąga kolejne naukowe sukcesy. Wciąż jednak nie umie odkryć tajemnicy swojego pochodzenia.

Drogi Zuzanny i Adama splatają się w Inowłodzu. Ona wraca do rodziny, on przewodzi ekspedycji badającej nietypowe zdarzenia w miasteczku.

Jak potoczą się ich losy? Czy Zuzanna odnajdzie swoje korzenie?  Co kryje się w lasach wokół Inowłodza?

Odpowiedzi na te i inne pytania związane z Zuzanną i Adamem znajdziesz w powieści „Rezonans czasu”!

Anna Partyka – Judge urodziła się i wychowała w Świnoujściu. Jest absolwentka Studium Nauczycielskiego w Szczecinie. Ukończyła Akademie Muzyczna w Poznaniu ( Filia w Szczecinie).Od 1988r. przez szereg lat pełniła funkcje prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Debiut poetycki zaliczyła w roku 1977 w tygodniku „Spojrzenia”. Jej wiersze publikowane były w Polskim Radiu Szczecin i prasie szczecińskiej. Kilkanaście utworów znalazło się w almanachach „W cieniu morza” (1980), „Wewnętrzne mrze” (1997), „W ciepłym piasku poezji” ( 2002), „Poławiacze wzruszeń” ( 2010), „Poezja jest w nas” ( 2012). Pisarka wydała tomik wierszy „Tyle ci dam” ( 1999 ).

Reklama