środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaSieć światłowodowa w Gminie Inowłódz

Sieć światłowodowa w Gminie Inowłódz

Uprzejmie informujemy, że związku z realizacją Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na terenie Gminy Inowłódz powstanie nowa infrastruktura światłowodowa obok już istniejącej sieci Orange, dawniej TP S.A., która umożliwi mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości.

Nowo zbudowana sieć będzie mieć charakter otwarty, tzn. że wszyscy operatorzy, również lokalni, będą mogli skorzystać z nowoczesnej światłowodowej infrastruktury, oferując swoje usługi. Nowa sieć światłowodowa pozwoli mieszkańcom na dostęp do wysokiej jakości usług u wybranego indywidualnie dostawcy.

Przewiduje się objęcie nową siecią światłowodową około 90% gospodarstw na terenie Gminy Inowłódz. Wykonawcą jest firma FIBEE Sp. z o.o., która wygrała 3 konkurs Programu Operacyjnego Cyfrowa Gmina realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji (https://fibee.pl/strona-popc). Gmina Inowłódz nie jest inwestorem. Firma FIBEE oddelegowała osoby, które mają za zadanie uzyskać zgody właścicieli działek, przez które będzie przebiegać sieć światłowodowa.

Wszelkie mapy dostępne na stronach internetowych są jedynie koncepcją Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa sporządzoną przez Ministerstwo Cyfryzacji, na podstawie której planowana jest inwestycja również na terenie naszej gminy. Ostateczna liczba przyłączy będzie znana po zakończeniu inwestycji, tj. 30 czerwca 2022 r. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, m.in. zgodą właścicieli działek i możliwościami technicznymi.

Gmina Inowłódz nie jest poinformowana o kosztach usług telekomunikacyjnych z dostępem do światłowodu. W tej sprawie należy kontaktować się z określonym operatorem oferującym takie usługi.

W sprawie przyłączenia się do sieci światłowodowej oraz w sprawie pytań, należy kontaktować się bezpośrednio z FIBEE poprzez wypełnienie formularza kontaktowego na stronie – https://fibee.pl/kontakt lub poprzez infolinię +48 22 247 77 01.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH