G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona główna„Spotkanie Wigilijne”

„Spotkanie Wigilijne”

Przed nami niezwykły czas w roku – Święta Bożego Narodzenia, które mają ten niezwykły urok i przez każdego nas zarówno dzieci jak i dorosłych, są wyczekiwane przez cały rok. 

To właśnie z tymi świętami wiążą się najpiękniejsze wspomnienia. Oczekiwanie na narodziny Bożej Dzieciny sprawia, że na wszystko patrzymy zupełnie inaczej, zapominamy o urazach i przykrościach, otwierają nam się serca dla drugiego człowieka. W tym czasie naszej uwagi potrzebują szczególnie, które nie mogą liczyć na pomoc swoich bliskich. Każdego roku Gmina Inowłódz oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowłodzu zapraszają właśnie takie osoby na „Spotkanie Wigilijne”. To wydarzenie szczególnie ważne dla samotnych, starszych, chorych. Tegoroczne plany pokrzyżowała epidemia COVID-19. Nie będziemy mogli spotkać się z naszymi seniorami, złożyć im życzeń, przełamać się opłatkiem, aby chociaż przez ten krótki czas poczuli się wyjątkowo.

Jednakże pomimo utrudnień, coroczne „Spotkanie Wigilijne” dla seniorów odbyło się w nowej odsłonie. Mikołaj wraz z wolontariuszami dostarczył paczki do domów naszych mieszkańców zachowując przy tym zasady dystansu społecznego oraz reżim sanitarny. W przygotowanie świątecznej akcji włączyli się Wójt Gminy wspólnie z sołtysami, radnymi oraz pracownikami GCK i GOPS. Środki na ten cel pozyskało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Królowej Woli „Przyjazna Wieś” w ramach konkursu „Pomoc świąteczna”. ogłoszonego przez Wojewodę Łódzkiego. Wszystkim dziękujemy za pomoc, a seniorom życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych ludzkiej miłości i życzliwości, niech nie zabraknie Wam także radości, a zmartwienia odejdą w cień.

Niech ten wyjątkowy czas napełni Was nadzieją i optymizmem, a Nowy 2021 Rok przyniesie zdrowie oraz spełnienie marzeń.

Organizatorzy

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH