czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCITadeusz poświęcony

Tadeusz poświęcony

W dniu 16 maja 2015 r. w OSP Królowa Wola odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do używania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele powiatu, gminy, reprezentanci instytucji, firm oraz osoby prywatne, które wspierały finansowo zadanie. Licznie przybyli mieszkańcy Królowej Woli. Uroczystą Mszę Św. sprawował kapelan strażaków ksiądz Marek Polewczyk, proboszcz parafii Brzustów.

samochód-007
fot. Kazimierz Grygiel

W trakcie uroczystości wręczono Medale za zasługi dla pożarnictwa i odznakę Wzorowy Strażak. Niewątpliwym jest to, że druh Tadeusz Cisowski Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, zarazem Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego miał swój bardzo duży udział w pozyskaniu nowego samochodu dla OSP Królowa Wola. Samochód otrzymał imię „Tadeusz”, co też spotkało się z aplauzem wśród wszystkich obecnych na uroczystościach. Prezes jednostki druh Paweł Malinowski w swoim wystąpieniu szczegółowo przedstawił działania związane z zakupem samochodu – a nie było łatwo. Swoje wystąpienie zakończył cytatem z „Ziemi Obiecanej” „(…) Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, On nie ma nic. (…) To razem właśnie mamy tyle, (…) żeby założyć wielką fabrykę (…)” i tu zmienił na słowa, „aby zakupić nowy samochód za 700 tysięcy, co również spotkało się z wielkim aplauzem zebranych.

samochód-236
fot. Kazimirz Grygiel

Po oficjalnych uroczystościach mieszkańcy i goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Radości oglądania i sprawdzania nowego samochodu nie było końca.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH