wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaTłumy ludzi powitały Świętego Mikołaja w Inowłodzu

Tłumy ludzi powitały Świętego Mikołaja w Inowłodzu [FOTO/WIDEO]

6 grudnia 2019 roku w Mikołajki w centru Inowłodza odbyła się impreza pod nazwą „Gwiazdka w INO”.

Chyba nikt z nas nie spodziewał się aż tylu mieszkańców gminy i przyjezdnych gości na imprezie skierowanej głównie dla najmłodszych. Można było spróbować pyszności zrobionych przez panie z sołectw naszej gminy. Po grzańca gotowanego przez samego Kasztelana ustawiały się kilkudziesięciometrowe kolejki. Każdy mógł się przyczynić do powstania wielkiego łańcucha na choinkę która stoi w parku obok studni. Było tak tłoczno i gwarno niczym na rynku z dawnych lat świetności Inowłodza. Przy ognisku śpiewano kolędy, do których nutę wygrywał na harmonii pan Wacław Pietrzak z kolegą. Swoje wyroby zaprezentowały również panie z Koła Emerytów i Rencistów z Inowłodza. O godzinie 18.00 na kilka sekund Inowłódz pochłonęła ciemność by zaraz cudownie rozbłysnąć tysiącem światełek. Piękne oświetlone sanie z dwoma reniferami oraz wysoka choinka nadały klimatu świątecznego. Zaraz, zaraz, a gdzie Mikołaj? Dzieciaki już przeskakiwały z nóżki na nóżkę o oczekiwaniu na niego. Nagle przez Inowłódz jedzie wóz OSP Inowłódz i niebieskim migoczącym światłem oznajmia, że jedzie za nim jakiś uprzywilejowany wóz. Tak… to on! Pędzi w swym rydwanie zaprzęgniętym przez dwa niebiańskie renifery 🙂

Mikołaj nie miał lekko. Dzieci chciały go tak uściskać, że nie mógł nawet wyciągnąć prezentów z worka. Maluchy musiały stać nawet około godziny, żeby sobie zrobić fotkę z Santa Clausem i otrzymać paczkę z niespodziankami.

Impreza bardzo udana. Ludzie dopisali na medal. Wielkie gratulacje dla organizatorów: T.F. Linia Pilicy, Koło Emerytów i Rencistów w Inowłodzu, Gmina Inowłódz, Czarna Kura, Kasztelania Inowłodzka, Fundacja na rzecz odtwórstwa historycznego, rzemiosł i sztuk dawnych Fibula, Fundacja Nasze Bezdomniaki, Wieś Zakościele, Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu, Proem Zako, Fundacja Czystej Wsi.

YouTube player

Mamy nadzieję, że ta impreza wpisze się na stałe do kalendarza imprez w gminie Inowłódz.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH