G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaRuszają pierwsze widowiska "Podróż do Betlejem" w Zakościelu

Ruszają pierwsze widowiska „Podróż do Betlejem” w Zakościelu

W najbliższy weekend od piątku 6 do niedzieli 8 grudnia 2019 roku w Zakościelu koło Inowłodza odbędzie się kolejna edycja widowiska „Podróż do Betlejem”.

“Podróż do Betlejem” to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa.

Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej, stuletniej willi.

Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem nic już nie wyglada tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają Świątecznego koncertu. Poznają postacie biblijne. Stają się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszą im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

Terminy widowiska „Droga do Betlejem”

6-8, 13-15 grudnia 2019 oraz 3-6 stycznia 2020
w godz. 16.00-19.00

Adres: Chrześcijańskie Centrum Proem, Zakościele 80,
97-215 Inowłódz

YouTube player

Aby obejrzeć nasze widowisko można przyjść w wybranym dniu o dowolnej porze między godziną 16.00 a 19.00. Wszyscy, którzy w tym czasie przyjdą na pewno będą przyjęci. Dla gości, którzy przyjadą samochodami przygotowane są parkingi. Parkingi mogą być zatłoczone, prosimy zachować ostrożność i parkować tak, by jak najwięcej aut znalazło miejsce postoju.

Po rejestracji w budynku głównym będą Państwo w zorganizowanych grupach zaproszeni do sali widowiskowej na koncert Świąteczny, a w dalszej kolejności również w wyznaczonych grupach na trasę Podróży do Betlejem gdzie obejrzą Państwo najpiękniejsze sceny z biblijnej historii Bożego Narodzenia. Widowisko rozgrywa się w wielu zakątkach ośrodka więc proszę przygotować się na trwający około 50 minut spacer. Po zakończeniu będzie chwila na gorącą herbatę, okazja kupienia pamiątkowej płytki z widowiska oraz płyt z kolędami.

Wstęp na widowisko jest wolny, nie sprzedajemy biletów i nie pobieramy opłat za parkowanie samochodów i autokarów. Jednakże będziemy wdzięczni gościom za dowolną ofiarę, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z organizacją tego przedsięwzięcia. Będzie można ją złożyć podczas widowiska przy wejściu do Betlejem kiedy to pielgrzymi, chcąc wejść przez bramę do miasta, płacą podatek (uczestnicy widowiska mogą wrzucić do skrzynki celnika swój dar),  bądź po widowisku, przy wyjściu ze stajenki ustawiona będzie specjalna skarbonka. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

Widowisko przygotowane jest przez Fundację Proem we współpracy z Savannah Christian Church, Georgia USA.
Więcej można znaleźć tutaj: http://dobetlejem.proem.pl/

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH