G-N8HC0LQYDH G-N8HC0LQYDH
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCITuwimowskie klimaty w Inowłodzu

Tuwimowskie klimaty w Inowłodzu

22 sierpnia br w Inowłodzu miała miejsce uroczysta Gala Finałowa III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Juliana Tuwima.

Sala koncertowa wypełniała się niemal do ostatniego miejsca. Nic w tym dziwnego, bo z roku na rok konkurs zyskuje coraz więcej zainteresowanych i sympatyków z całej Polski. W sobotę na zamku czuło się  poetycką atmosferę i podniosłość wydarzenia. Oficjalnego otwarcia gali dokonała Pani Barbara Maciejczyk  – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Inowłodzu, która zacytowała fragment z Kwiatów Polskich, „Takie letnisko. Jedno słowo: Wypisz-wymaluj – Soplicowo”, następnie nawiązała do poety Juliana Tuwima, który był urzeczony  Inowłodzem, a wakacje spędzone tutaj uważał za najszczęśliwsze w swoim życiu.

Po czym głos zabrał Wójt Gminy Pan Bogdan Kącki, który w ciepłych słowach pochwalił idee konkursu i uznał potrzebę jego kontynuacji. W dalszej kolejności wystąpił Pan Andrzej Rodys – Sekretarz Konkursu, który odczytał protokół z posiedzenia Komisji III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego  im. J. Tuwima i wręczono  nagrody   oraz  dyplomy laureatom konkursu. I nagrodę wręczono Pani Monice Maciejczyk  z Polanicy – Zdroju, II nagrodę otrzymała Pani Anna Piliszewska z Wieliczki, III nagrodę przyznano Pani Katarzynie Wiktorii Polak z Krakowa. Wyróżnienia otrzymali: Pan Maciej Henryk Modzelewski z Białobrzegów, Pan Mirosław Puszczykowski z Mogilna i Pani Edyta Wysocka z Miastka Pomorskiego. Podczas uroczystej gali prelekcję pt. „TUWIMOWE LETNISKO” wygłosił Pan Jan Zdzisław Brudnicki, a refleksje pokonkursową wraz z pięknym wierszem o Inowłodzu własnego autorstwa zaprezentował Pan Andrzej Rodys. Następnie laureaci przedstawili swoje wiersze. Po czym gościnnie wystąpił Zespół „Królwanie”, który z muzyką ludową świetnie wpisał się w uroczystość. Gali towarzyszyła piękna wystawa rysunku i malarstwa pt. „Tuwimowskie klimaty” autorstwa: Pani Grażyny Rakowskiej i Pani Krystyny Zarzyckiej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za  nieocenioną pomoc, wsparcie finansowe Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS i Pani Halinie Zielińskiej, miłośniczce Inowłodza i poezji Juliana Tuwima.

fot. Monika Anteczek
fot. Monika Anteczek

Podziękowanie za patronat honorowy dla:  Związku Literatów Polskich, Andrzeja Zaniewskiego, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Kwartalnika Kulturalnego „Sekrety Żaru” Podziękowania dla Jury: Pana Andrzeja Zaniewskiego – przewodniczącego, Pana Jana Zdzisława Brudnickiego, Pani Iwony Zielińskiej – Zamora, Pana Andrzeja Rodys – sekretarza Serdeczne podziękowanie za zorganizowanie wystawy Panią: Grażynie Rakowskiej i Krystynie Zarzyckiej  jak również Zespołu Ludowego „Królowanie”. Pomysłodawcom Konkursu Panu Zenonowi Chojnackiemu i Pani Iwonie Zielińskiej – Zamora. Gratulacje i uznania dla wszystkich laureatów konkursu.

DZIĘKUJEMY i już zapraszamy na przyszły rok do IV edycji Konkursu.

Barbara Maciejczyk

źródło – http://www.gckinowlodz.naszgok.pl/

fot.  Monika Anteczek

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH