VIII Piknik Wiejski w Liciążnej

0
2469

5 sierpnia 2017 r. w Liciążnej odbył się VIII Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli: Sołtys i Rada Sołecka Wsi Liciążna, Ochotnicza Straż Pożarna w Liciążnej, Świetlica Wiejska w Liciążnej.

To wydarzenie to przede wszystkim okazja do spotkania i integracji mieszkańców wsi. Ta lokalna inicjatywa spotyka się co roku z dużym zainteresowanie, fakt ten nie dziwi zwłaszcza dlatego, że na gości czeka wiele atrakcji i przyjazna atmosfera.

Wszystkich przybyłych przywitała Sołtys Wsi Pani Elżbieta Bernaciak, a Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogdan Kącki podziękował za aktywne działania wsi.  Tego dnia ważnym elementem programu było otwarcie przy Świetlicy Wiejskiej placu zabaw dla dzieci, na który sołectwo otrzymało dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego zadanie pn. „Zagospodarowanie przestrzeni i podniesienie atrakcyjności obszaru wokół budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Liciążna – budowa placu zabaw”.

W programie artystycznym zaprezentowali się: Zespół dziecięcy rodziny Pietrzyków, Pan Witold Zawistowski, Zespół Ludowy ”Brzustowianie” oraz Zespół Wokalny „Gracja”.

Nie zabrakło również konkursów i zabaw dla dzieci. Dodatkowymi atrakcjami dla wszystkich były przejażdżki na motocyklach, a dla najmłodszych przejażdżki konne.

Zabawa biesiadna prowadzona przez zespół Jaband trwała do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, mieszkańcom wsi Liciążna oraz wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.