czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIW LUBOCHNI ,,Poszło jak po maśle,,

W LUBOCHNI ,,Poszło jak po maśle,,

W sobotę 13 czerwca br. w Lubochni odbył się Powiatowy Konkurs Ubijania Masła. Tym razem swoimi umiejętnościami mogły wykazać się gospodynie  KGW z Brzustowa.  Panie Maria Mąkola , Cecylia Warczyńska i Maria Mierzwa z uśmiechem na twarzy dzielnie ubijały masło. Silnie dopingował je Sekretarz Gminy Pan Jan Żerek. Gospodynie zajęły II miejsce.

Panią serdecznie gratulujemy!

 

 Wyjątkowo słodka niedziela.

 

14 czerwca br. odbyło się VIII Powiatowe Miodobranie w Żelechlinku. Tradycyjnie, podczas trwania imprezy przeprowadzony został konkurs pn. „Miodowy Przysmak,, Przybyli licznie goście, mogli skosztować wykwintnych  potraw z dodatkiem miodu, były to prawdziwe przysmaki. Nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzustowie, starannie przygotowały pyszne potrawy min: skrzydełka i karczek w miodzie, ciasto ,,miodownik,, pierniczki oraz  aromatyczne nalewki procentowe. W tej miodowej uczcie nie mogło zabraknąć Wójta naszej Gminy Pan Bogdana Kąckiego.

Powiatowe Miodobranie, było nie tylko doskonałą okazją do promowania tego naturalnego i pysznego przysmaku, ale także fajną słodką imprezą. Dziękujemy za zaproszenie.

Relacja B. Maciejczyk

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH