sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIWernisaż w zamku w Inowłodzu

Wernisaż w zamku w Inowłodzu

Jeśli osiągnie się coś interesującego, coś czego normalnie nie można dojrzeć na wystawach, wówczas ma się satysfakcję i radość z pracy.

 Stanisław Ścieszko

W sobotnie popołudnie 23 kwietnia 2016 r. na Zamku w Inowłodzu odbył się wernisaż  malarstwa Stanisława Ścieszko i Stanisława Ścieszko Jr. Wernisaż otworzyła dyrektor Gminnego Centrum Kultury Barbara Maciejczyk, następnie głos zabrała Alicja Ścieszko, która powitała przyjaciół, znajomych oraz wszystkich przybyłych gości. Wernisaż swoją obecnością zaszczycił włodarz Gminy Bogdan Kącki. Autorzy wystawy Stanisław Ścieszko i jego syn Stanisław – to operatorzy filmowi, związani zawodowo z Łódzkim Ośrodkiem Telewizyjnym, obaj wykształceni plastycznie. Stanisław Ścieszko jako operator filmowy przepracował 37 lat. Był z kamerą w wielu krajach świata, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Izraelu, Egipcie, Argentynie, Urugwaju, Peru, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Namibii i Republice Południowej Afryki. Ma na swoim koncie liczne realizacje filmów artystycznych, spektakli Teatru Telewizji, reportaży, felietonów, recitali, programów rozrywkowych, także setki innych form. Interesuje się malarstwem, a w wolnych chwilach maluje, stosując różnorodne techniki – akwarele, pastele, oleje jak również malarstwo komputerowe. Na wystawie panowie zaprezentowali kilkadziesiąt prac były to: pejzaże, portrety i martwa natura. Podczas wernisażu można było posłuchać pięknej poezji prezentowanej przez Alicję Ścieszko, która następnie obdarowywała przybyłych gości swoimi tomikami wierszy. Wernisaż uświetniła Zofia Rogala, artystka, solistka operowa, która zawodowo była związana ze scenami operowymi Bydgoszcz, Bytomia, Koblencji miejscowości położonej w zachodniej części Niemiec. Również gościnnie występowała na scenach teatrów w Łodzi, Krakowie, Lwowie oraz w  Niemczech. Artystka śpiewała wybrane hity operowe, swoim anielskim głosem podbiła serca publiczności. Wernisaż przebiegał w miłej atmosferze.

Połączenie trzech form sztuki: malarstwa, poezji i muzyki zyskało wielki aplauz przybyłych gości. Wystawę można zwiedzać na Zamku do 6 maja 2016 r. Zapraszamy!

Barbara Maciejczyk

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH