wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCI,,Śladami Hubala" Czyli rajd harcerski organizowany przez Hufiec Inowłódz oraz Opoczno.

,,Śladami Hubala” Czyli rajd harcerski organizowany przez Hufiec Inowłódz oraz Opoczno.

Rajd IV żywioły jest przedsięwzięciem integrującym środowiska harcerskie z całej Polski. Działamy już od ponad dekady, co roku zaskakując uczestników coraz to nowszymi pomysłami.

Pomysły te, rodzą się w naszych głowach przez cały rok, a harcerze mają okazję zapoznać się z nimi podczas wędrówki. Wędrówki, która jest nieodłącznym elementem wyżej wspomnianego wydarzenia, a jej trasa waha się od 28 do 40 km – W zależności od umiejętności topograficznych harcerzy. W organizację tegorocznej edycji rajdu zostały zaangażowane dwie jednostki chorągwiane. Hufiec Inowłódz oraz hufiec Opoczno. Jest to ogromna siła organizacyjna, nad którą stanowi pieczę podharcmistrzyni Agnieszka Koziarska Wilkowiecka komendantka rajdu. patriKanwą zeszłorocznej edycji wydarzenia był zlot harcerzy w Spale, który odbył się w 1935 roku – harcerze przenieśli się w realia dwudziestolecia międzywojennego i przeszli ścieżkami dawnych obozowisk harcerskich, które 80 lat temu tętniły harcerskim życiem. Trasa liczyła około 30 kilometrów, co dla krótkonogich uczestników stanowiło nie lada wyczyn. W tym roku podstawą fabularną projektu IV Żywioły jest partyzancka walka Majora Henryka Hubala Dobrzańskiego, a sam tytuł rajdu brzmi ,,Śladami Hubala”. Uczestnicy będą poruszali się po trasie liczącej około 30 kilometrów. Po drodze napotykając punkty kontrolne, na których będzie testowana wiedza z zakresu pierwszej pomocy, szyfrowania, a nawet gotowania. Niestety nie możemy zdradzić więcej szczegółów, ponieważ mnoga część motywów ma stanowić element zaskoczenia dla strudzonych harcerzy. Z pewnością będzie harcersko, z pewnością będzie to dobra lekcja historii, z jeszcze większą pewnością organizatorzy, jak i uczestnicy wyniosą bagaż wypchany po brzegi wspomnieniami związanymi z rajdem. Tm bardziej, że Agnieszkę Koziarską-Wilkowiecką w komendzie Rajdu wspomagają, Janusz Wilkowiecki oraz Marcin Milczarek. To wydarzenie,w którym trzeba wziąć udział, żeby zrozumieć jak wiele wysiłku kosztowało partyzantów II wojny światowej codzienne życie.

Należy również nadmienić, iż organizatorzy rajdu dostali wsparcie wysokości 6500 zł na organizację rajdu dzięki projektowi ,,Patriotyzm Jutra” którego organizatorem jest Muzeum Historii Polski.muzeum

Strona rajdu na facebooku: https://www.facebook.com/rajd4zywioly/

Dofinansowanie pozycja numer 40: http://muzhp.pl/files/upload/patriotyzm_jutra/wnioski_dofinansowane.pdf

Uczestnicy rajdu mogą zdobyć brązową odznakę PTTK Śladami mjr. ,,Hubala”
http://www.ktpzg.pttk.pl/regulaminy/reg_hubal.php – Wszyscy będą spełniać wymagania do jej zdobycia podczas przejścia sobotniej wędrówki.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS