sobota, 23 września, 2023
Strona głównaAKTUALNOŚCIWiosenne porządki w gminie

Wiosenne porządki w gminie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Inowłódz!  Zwracam się do Was z ogromną prośbą abyśmy wspólnie zadbali o wiosenne porządki w naszej gminie.

To co pozostało po zimie w sąsiedztwie naszych domostw, w rowach przydrożnych, parkingach leśnych i wielu innych miejscach budzi słuszny niepokój wielu z nas. Z początkiem marca rozpoczynamy „akcję sprzątania GMINY”. Podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, odpowiednie służby przemierzą drogi, tereny wzdłuż rzek i inne miejsca gdzie zalegają śmieci. Chciałbym aby każdy/każda z Was również włączył/ła się do akcji. To naprawdę bardzo ważne, szczególnie w takiej GMINIE jak nasza gdzie ochrona środowiska i dbałość o estetykę, powinny być sprawami wyjątkowej wagi.

Rok 2016 jest dla nas szczególnie ważny z racji obchodów 950-lecia Inowłodza. Zaplanowany jest szereg wydarzeń uświetniających ten jubileusz. Przyjadą do nas liczni goście. Zadbajmy aby wywieźli stąd jak najlepsze wrażenia.

Pamiętajmy ponadto! Śmieci, brud, zrzucanie ścieków i gruzu, płytek ceramicznych do rzek, zakopywanie eternitu, wyrzucanie odpadów do lasu, wypalanie traw zagrażają nam samym, naszym dzieciom, wnukom, przyrodzie i środowisku, w którym  żyjemy, generują konsekwencje zdrowotne, środowiskowe i materialne.

Niech troska o estetyczny wygląd naszej Gminy będzie naszym wspólnym celem!

 Wyrażam podziękowanie tym wszystkim Mieszkańcom, którzy solidnie wywiązują się ze swoich obowiązków, którzy wyglądem posesji i jej otoczenia świadczą o tym, że wizerunek naszej Gminy nie jest im obojętny.

Wójt Gminy Inowłódz

Bogdan Kącki

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -
Radny Powiatu
Tomaszów Mazowiecki

Most Popular

Recent Comments

Obserwator on Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław on Kolejna porażka IKS