czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaAKTUALNOŚCIWiosenne porządki w gminie

Wiosenne porządki w gminie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Inowłódz!  Zwracam się do Was z ogromną prośbą abyśmy wspólnie zadbali o wiosenne porządki w naszej gminie.

To co pozostało po zimie w sąsiedztwie naszych domostw, w rowach przydrożnych, parkingach leśnych i wielu innych miejscach budzi słuszny niepokój wielu z nas. Z początkiem marca rozpoczynamy „akcję sprzątania GMINY”. Podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, odpowiednie służby przemierzą drogi, tereny wzdłuż rzek i inne miejsca gdzie zalegają śmieci. Chciałbym aby każdy/każda z Was również włączył/ła się do akcji. To naprawdę bardzo ważne, szczególnie w takiej GMINIE jak nasza gdzie ochrona środowiska i dbałość o estetykę, powinny być sprawami wyjątkowej wagi.

Rok 2016 jest dla nas szczególnie ważny z racji obchodów 950-lecia Inowłodza. Zaplanowany jest szereg wydarzeń uświetniających ten jubileusz. Przyjadą do nas liczni goście. Zadbajmy aby wywieźli stąd jak najlepsze wrażenia.

Pamiętajmy ponadto! Śmieci, brud, zrzucanie ścieków i gruzu, płytek ceramicznych do rzek, zakopywanie eternitu, wyrzucanie odpadów do lasu, wypalanie traw zagrażają nam samym, naszym dzieciom, wnukom, przyrodzie i środowisku, w którym  żyjemy, generują konsekwencje zdrowotne, środowiskowe i materialne.

Niech troska o estetyczny wygląd naszej Gminy będzie naszym wspólnym celem!

 Wyrażam podziękowanie tym wszystkim Mieszkańcom, którzy solidnie wywiązują się ze swoich obowiązków, którzy wyglądem posesji i jej otoczenia świadczą o tym, że wizerunek naszej Gminy nie jest im obojętny.

Wójt Gminy Inowłódz

Bogdan Kącki

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Recent Comments

Obserwator NA Co dalej z TŁOKĄ?
Don Wacław NA Kolejna porażka IKS
G-N8HC0LQYDH